Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Voluntari

Descrierea Companiei

Compania Valmar Distribuție și Logistică, specializată în asigurarea producției, logisticii si distribuirii produselor tradiționale de Pleșcoi caută o persoană dinamică și serioasă pentru postul de Contabil Senior.

Tip slujbă= full time (8h)

Locație= București

Candidatul ideal

- experiență minim 5 ani intr-o poziție de management financiar-contabil, supervizare contabilă si/sau coordonare departament financiar contabil;
- studii superioare economice;
- cunostinte de legislație financiar- contabila;
- puternic si de incredere pentru cei din jur, integru si cu capacitati de „leadership”;
- abilitati de adaptare la un mediu organizational în schimbare;
- capacitati de autonomie decizională;

- membru CECCAR

- Capacitate de a lucra în echipă

Responsabilitati:

a) Conducere departament contabilitate
- Organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale;
- Conduce, coordoneaza si raspunde de buna desfasurare a activitatii in cadrul departamentului Financiar contabil, precum si in alte departamente referitor la aspecte financiar contabile;
- Asigura identificarea la timp a fenomenelor negative, a deficientelor de gestionare a activitatii unitatii si ia masurile cu caracter preventiv pentru asigurarea bunului mers a activitatii economico-financiare;
- Asigura predictibilitate si anticipare deciziilor comerciale din cadrul companiei;
- Angajeaza societatea prin semnatura alaturi de directorul general in toate operatiile patrimoniale;
- Analizeaza si propune masuri pentru cresterea rentabilitatii si minimizarea riscului fiscal;
- Informeaza si consiliaza ori de cate ori este nevoie directorul general si intreaga conducere a societatii asupra aspectelor sensibile din sfera sa de activitate si propune masuri de in consecinta;
- Reprezinta societatea în relația cu autoritatile statului si cu ocazia controalelor;
- Exercita control financiar preventiv;
- alte activitati specifice postului.
b) Activitati de contabil
- asigura intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale, a balantelor de verificare, bilanturilor semestriale si anuale, precum si a situatiilor lunare privind principalii indicatori economico-financiari;
d)Responsabilitati generale:
- Raspunde de intreaga activitate a biroului Financiar-contabil;
- Indeplineste alte sarcini primite direct de la sefii ierarhici superiori;
- Propune sisteme de recompensare, penalitati, cresteri salariale;

Beneficii

Salariu motivant

Alte bonusuri

Posibilitati de dezvoltare si training

Te așteptăm în echipa noastră!