Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.
Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani), Entry (0-2 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Incepator
Salariu net pe luna
500 - 800 €
Posturi disponibile
2

SC Ferm Solutions lider de piata in domeniul contabilitatii se extinde si este in cautare de colegi noi.

Contabil - cerințele postului:

- Experiență minim 2 ani in domeniul financiar contabil

- Cunostinte legislative in domeniul contabil-fiscal

- Studiile economice constituie un avantaj

- Cunostiinte avansate operare PC, Client Mail (Outlook), folosire motoare de cautare (Google, Internet Explorer etc.)

- Cunostiinte avansate de accesare si folosire a site-urilor de administrare fiscala.

- Cunostinte dе HR si Salarizare reprezinta un avantaj

- Cunostiinte avansate suita Office (Word, Excel)

- Persoana organizată, atentă la detalii, cu capacitate de analiza si multitasking

- Gândire analitică și capacitate de identificare si rezolvare a problemelor

- Cunostiinte solide de limba Engleza (citit, vorbit)

- Fire sociabila, cu bune abilitati de comunicare si spirit de echipa

- Persoana integra, comfortabila cu asumarea responsabilitatii muncii, dedicata si proactiva

- Capacitatea de prioritizare si respectare a termenelor limita

Responsabilitatile pozitiei:

- Efectuarea inregistrarilor contabile in conformitate cu legislatia in vigoare

- Receptionarea documentelor si rapoartelor in format fizic si electronic, inregistrare, procesare, arhivare

 - Operarea cu rigurozitate a documentelor de la clienti si inregistrarea pe diferite criterii specifice activitatii noastre

- Intocmirea evidentelor contabile, calculare taxe, completare tabele de referinta, completare   declaratii ANAF
- Intocmirea declaratiilor lunare, trimestriale si a bilanturilor

Avantaje:

Mediu de lucru modern, cu ambient modern si multe facilitati incluse. Curte interioara in aer liber cu terasa si mobilier de gradina (masa, scaune) pentru relaxare si luat masa pe timpul verii.

Echipa profesionista tanara, prietenoasa, deschisa si dornica sa invete

Firma premiata si recunoscuta la nivel national in continua dezvoltare

Instruire si consiliere profesionala permanenta cu suport fiscal si contabil

Posibilitatea de avansare in cadrul societatii in functie de experienta acumulata

Bonusuri corelate cu performanta individuala si de grup.

Salariu negociabil in functie de experienta, capacitati si rezultate

Program 10:00 - 18:30

Locatie – Sector 5 Bucuresti, Prelungirea Ghencea

  • Interviu online
  • Ce asteptari financiare aveti de la acest job ?
  • Locatia firmei este pe prelungirea ghencea, sector, strada vointei nr., casa 2. Este la o distanta acceptabila fata de locatia unde locuiti la acest moment ?