Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Studii superioare economice
Experienta de minim 5 ani in domeniu financiar-cotabil(societati comerciale), de la evidenta primara la balanta.
Foarte bune cunostinte financiar-contabile, legislative si de fiscalitate
Cunostinte de operare MS Office, Excel,Word .
Competente ale persoanei selectionate:

foarte bine organizata
precisa, cu simtul responsabilitatii
acuratete foarte buna
confidentiala
analitica
Disponibilitate imediata.

Locatia postului este Roseti, jud. Calarasi.

Nivelul salarial va fi negociat in cadrul interviului.

Va lucra sub coordonarea Directorului Economic.

Descrierea jobului

-evidenta contabila a stocurilor, relatiilor cu tertii
-contabilizeaza facturile emise de firma;
-inregistreaza facturile emise de furnizori;
-inregistreaza incasarile si platile;
-verifica corectitudinea inregistrarilor in registrul de casa;
-inregistreaza intrarile si iesirile de marfuri;
-verifica integritatea stocurilor;
-verifica zilnic soldul din banci;
-intocmeste zilnic lista facturilor emise si neincasate;
-intocmeste si urmareste zilnic plata facturilor furnizorilor conform scadentarului intocmit;
-asigura incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli.