Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

700 - 750 €

Candidatul ideal
- Minim 1 an experienta in contabilitate
- Cunoștințe Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)
- Atenție la detalii;
- Abilitati de lucru in echipa

Descrierea jobului
Activitati financiar-contabile cum ar fi: activitati curente de contabilitate primara prin emiterea, primirea, inregistrarea si indosarierea documentelor specifice legate de clienti, furnizori, deconturi, banca, casa etc precum si realizarea si administrarea de rapoarte specifice.

Atributii:

- introducere in softul contabil facturi de furnizori presa si carte

- introducere in softul contabil facturi de clineti transport si clienti diversi

- emitere compensari cu partenerii firmei

- operare extrase bancare

- operare registru de casa

- operare deconturi

- descarcare de gestiune

- verificare procese verbale de predare primire facturi intre  ADH si MBS

- urmarirea constanta, verificarea si reglarea conturilor cu are se lucreaza

- confirmari de sold

- arhivare documente

- alte sarcini specifice solicitate de superiorul ierarhic.

BENEFICII:
Dezvoltare profesionala continua.
Mediu de lucru placut.

Descrierea companiei
Mara Business Solutions SRL a intrat pe piata serviciilor de distributie de presa din Romania in anul, dezvoltand parteneriate atat cu cele mai importante trusturi de presa si edituri, cat si cu importante retele de magazine si chioscuri de presa.

Serviciile si produsele oferite sunt:
- Servicii de distributie presa si carte
- Servicii de transport si logistica de presa si carte
- Carte (titluri adresate copiilor, carti de retete culinare sau din categoria “do-it-yourself”)