Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Candidatul ideal:

Studii de profil si/sau experienta prezinta avantaj;
Cunostinte de utilizare a pachetului Office;
Experienta in contabilitate primara si financiara de minim 3 ani
Experienta in lucrul cu softuri de contabilitate ;
Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Capacitate de analiza si sinteza, de incadrare in termene si prioritizare a sarcinilor;
Seriozitate, implicare, atentie la detalii.

Descrierea jobului

Primeste si verifica documentele primare in ceea ce priveste modul de intocmire al acestora;
Analizeaza exactitatea si cronologia activitatii economice documentele societatii si sesizeaza eventualele neconcordante si/sau nerespectari ale prevederilor legale in vigoare;
Raspunde de corectitudinea inregistrarilor contabile efectuate in aplicatia informatica;
Urmareste si verifica inregistrarea in parametrii functionali a aplicatiilor de gestiune si contabilitate, cu respectarea prevederilor legale in vigoare privind tinerea evidentelor contabile si alte norme;
Indosarierea si pastrarea in ordine cronologica a documentelor de lucru (facturi, deconturi, declaratii lunare catre organismele statului, contracte, note contabile manuale etc);
Efectueaza rapoarte interne;
Participa la activitatile de inchidere de luna/an;

Se ofera un salariu motivant, mediu de lucru placut si performant intr-o echipa tanara si dinamica.

Program : L - V