Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

250 - 397 €

Responsabilitati si atributii:

-Intocmeste documentele de evidenta contabila primara si de gestiune : facturi, chitante, bonuri fiscale,registru de casa ,NIR-uri, bonuri de consum, fisa de magazie, raport de gestiune)

-Inregistreaza in programul de contabilitate documentele primare: facturi clienti, facturi furnizori, chitante; bonuri fiscale; deconturi de cheltuieli; extrase de banca lei/valuta, plati salariale, dispozitii de plata si incasare

-Urmarire solduri clienti/ incasari la datele scadente aferente si intocmire corespondenta cu clientii in vederea recuperarii acestora

-Evidenta jurnal de casa,

-Arhiveaza sistematic si cronologic documentele contabile ale societatii

Cerinte :

- Experienta anterioara in domeniul financiar-contabil de minim 2 anionstituie avantaj
- Cunostinte bune de operare programe de contabilitate
- Cunostinte limba engleza la nivel mediu
- Persoana responsabila, proactiva, cu bune capacitati analitice, eficienta
- Seriozitate, spirit de echipa, comunicare, flexibilitate, orientare catre rezultate
- Buna organizare, precizie si atentie la detalii; capacitate de respectare a termenelor
- Abilitati de comunicare cu colaboratorii interni sau externi companiei