Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Reprezentanta in Romania a unui brand de renume in domeniul sau de activitate, angajeaza contabil cu experienta (minim 3 ani) in domeniul financiar-contabil.

RESPONSABILITĂŢI

  • Intocmirea registrului de casa si inregistrarea in contabilitate a operatiunilor din registrul de casa
  • Inregistrarea deconturilor de cheltuieli in lei si in valuta pentru avansurile de trezorerie
  • Evidenta si inregistrarea contabila a documentelor aferente achizitiilor de bunuri si servicii de la furnizorii interni
  •  Înregistrarea şi ţinerea evidenţei clienţilor si incasarilor, intocmirea saptamanala a situatiei creantelor scadente si neincasate, precum si a situatiei promisiunilor de plata din partea clientilor
  •  Intocmirea situatiei biletelor la ordin si a CEC-urilor conform termenelor de depunere si inregistrarea acestora in contabilitate
  • Înregistrarea si verificarea extraselor bancare
  • Ţinerea evidenţei de gestiune a imobilizărilor corporale si a obiectelor de inventar date in folosinta
  • Alocarea cheltuielilor inregistrate in contabilitate pe centre de cost si/sau profit
  • Înregistrarea şi ţinerea evidenţei stocurilor de materiale consumabile si obiecte de inventar aflate in gestiune
  • Intocmirea diverselor rapoarte si situatii financiar-contabile
  • Participarea la operatiunile de inventarire anuala ale companiei
  • Participarea la desfasurarea lucrarilor specifice activitatii de audit intern si extern, conform responsabilitatilor delegate in cadrul departamentului
  • Asigurarea respectarii dispoziţiilor legale referitoare la întocmirea si inregistrarea documentelor specifice activităţii financiar contabile

    CERINŢE

  • Studii superioare în domeniul economic
  • Cunoștințe bune de contabilitate si fiscalitate
  • Experiență anterioară, pe un post similar de minim 3 ani
  • Bune cunoștințe de operare PC
  • Cunoștințe și experiență de lucru în SAP
  • Gândire analitică, atenție la detalii, inițiativă

Se ofera pachet salarial motivant, tichete de masa si abonament medical.

 * Prima etapa a interviului consta in sustinerea unui test de contabilitate si fiscalitate, precum si a unui test Excel.