Consultant Vanzari Solutii Software Retail

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

62 Strada Radu de la Afumați, București

Descrierea jobului

  • Promovarea si vanzarea de solutii informatice la cheie pentru retail in regiunea de sud-est a Romaniei;
  • Participarea activa la realizarea targetului lunar;
  • Consolidarea portofoliului de clienti la nivel zonal si atragerea de noi clienti

Dupa un programul de training, aplicantul va avea urmatoarele indatoriri:

  • Identificarea si selectarea potentialilor clienti;
  • Contactarea clientilor si programarea unor intalniri;
  • Prezentarea in mod profesional a solutiilor si serviciilor Magister catre clientii finali;
  • Identificarea nevoilor si dorintelor clientului si dezvoltarea unor colaborari durabile cu acestia;
  • Construirea si dezvoltarea unui portofoliu cu clienti;
  • Identificarea si monitorizarea competitorilor
  • Intocmirea de rapoarte periodice privind activitatea proprie;

Cerinte

  • Bune abilitati de comunicare si adaptare la interlocutor;
  • Responsabilitate fata de munca proprie şi orientare spre atingerea rezultatelor dorite;
  • Disponibilitate pentru o activitate preponderent de teren;
  • Cunostinte bune de operare PC: Word, Excel.
  • Studii medii sau superioare finalizate;
  • Permis de conducere – categoria B;

Constituie un avantaj

  • Experienţa profesionala in vanzare de solutii software sau echipamente IT;
  • Experienţa profesionala in domenii care presupun relationare cu clientii;
  • Excelente abilitati de comunicare si putere de convingere;
  • Capacitate de rezolvare a problemelor;
  • Abilitati de lucru in echipa;
  • Atentie la detalii.

Beneficii

  • Programe gratuite de instruire si specializare;
  • Utilizarea in activitatea curenta a celei mai noi tehnologii de gestionare a portofoliului de clienti;
  • Lucrul intr-o echipa tanara si dinamica;
  • Posibilitatea de a avansa pe masura competentelor asimilate;
  • Salariu fix + bonusuri salariale consistente, in functie de realizari;
  • Masina de serviciu pentru deplasarile la clienti;
  • Tichete de masa;
  • Asigurare medicala Sanador.

Descrierea companiei

Magister Software este unul dintre cei mai importanti furnizori de solutii la cheie pentru retail din Romania, concentrându-se pe nevoile și așteptările comercianților mici și mijlocii.

Fondată în anul 2002, compania Magister Software produce platforma software specializata pentru retail, SmartCash Retail Management System. În prezent, sunt mii de unități comerciale care funcționează cu soluții furnizate de Magister, solutia software SmartCash RMS, fiind cea mai populara platforma software pentru retail din Romania.

Magister Software are sediul în București, 50 de reprezentanțe comerciale și 39 de parteneri certificați pe intreg teritoriul Romaniei.

Daca esti tanar, ai imaginatie si iti doresti o cariera in domeniul industriei de retail, te asteptam in echipa noastra!