Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca

Blade Solutions este o echipa de profesionisti, tanara si ambitioasa orientata spre rezultate care ofera servicii si solutii IT clientilor. Pe langa perspective reale de dezvoltare a unei cariere de succes, va ajutam sa va dezvoltati din punct de vedere profesional si personal intr-un mediu de lucru prietenos si dinamic.

Specificatiile postului:
• Cunostinte IT avansate hardware si software (servere, sisteme de stocare, networking, PC-uri, sisteme de operare)
• Bune abilitati de comunicare
• Spirit de echipa, atitudine pozitiva si orientat spre dezvoltare
• Mentinerea unui comportament si a unei atitudini profesionale orientate spre client
• Capacitate de inovaţie, creativitate şi dorinţa de a învăţa
• Permis de conducere categoria B
• Cunostinte avansate de limba engleza
• Experienta in vanzari constituie avantaj

Responsabilitati principale si specifice:
• Promovarea solutiilor hardware IT oferite de catre companie;
• Consultanta de specialitate pentru toata gama de solutii hardware comercializate;
• Prezentari/demonstratii de solutii IT clientilor impreuna cu departamentul tehnic;
• Participarea activa la marirea portofoliului de clienti;
• Realizarea planului de vanzari impus prin vizite la clienti;
• Initierea si finalizarea comenzilor primite de la clienti;
• Instruiri pentru activitati de vanzari si certificari de produse si solutii

Beneficii oferite:
• Pachet salarial atractiv;
• Bonusuri in functie de performanta;
• Laptop
• Telefon mobil;
• Masina de serviciu.

Avem nevoie de colegi ambiţioşi, perseverenti şi hotărâţi să-şi depaşească limitele de fiecare data. Aici, pasiunea ta pentru inovaţie va fi cu siguranţă împărtăşită.
Consideri ca esti persoana potrivita pentru aceasta pozitie? Asteptam cu interes CV-ul tau :)