Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Oradea; Arad; Alba Iulia; Reșița; Timișoara

Se recruteaza si din

Deva

Candidatul ideal:

  • experienta in marketing direct, activitati gen call center
  • cunoatrea unei limbi de circulatie internationala (engleza, germana, etc)
  • cunostinte economice generale (flux documente, mod functionare societate comerciala, acte primare;
  • cunostinte legate de platforma Wordpress;
  • capacitate de lucru cu mai multe proiecte simultan si in conditii de stres
  • capacitatea de a întelege cerinte legate de procese din cadrul unei companii
  • sa aiba abilitati de copywriting si content marketing
  • capacitatea de a gestiona termene limita
  • minimum 2 ani experienta  in activitati marketing sau comunicare;
  • experienta cu Google Analytics, Google AdWords, Facebook Ads, Linkedin Ads, MailChimp
  • foarte bune abilitati de comunicare si abilitati de lucru in echipa
  • foarte bune abilitati de analiza
  • capacitatea de a invata repede
  • orientat catre clienti si nevoile acestora
  • abilitatea de a rezolva problemele repede si complet.
  • atitudine pozitivă

Responsabilități:

  • se documentează în legătură cu clienții care urmează sa îi contacteze;
  • contactează societățile despre care s-a documentat
  • contactează clientul si încearcă sa identifice posibile probleme in cadrul firmei.
  • prezintă soluțiile sau serviciile care posibil sa ajute clientul in a rezolva diverse punctuale;
  • stabilește întâlniri de prezentare si discuții la sediul clientului;
  • în timpul liber studiază aplicațiile comercializate de către firma.
  • participa si urmărește activitătile de marketing ale firmei
  • întocmește rapoarte legate de activitățile de marketing: conversii, vizite, interacțiuni, etc
  • administrează activitătile de pe platformele de socializare ale companiei
  • publica materiale pe blog si pe rețelele sociale;