Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Program: luni-vineri

Locul de munca este central

Compania este un mare producator de mobilier de birou la nivel national si international care asigura formare si dezvoltare in domeniu. Cautam o persoana cu abilitati de comunicare care doreste sa se alature echipei. Clientii nostri sunt din randul firmelor, mari corporatii care doresc sa isi amenajeze spatii de birou, dar nu numai.... Producem mobilierul, nu suntem importatori. Firma a castigat nenumarate premii in Topul firmelor. Angajarea se face direct pe firma angajatoare.

Candidatul ideal

- cunostinte generale comerciale, abilitati in relatia cu clientii
- cunostinte operare PC : Word, Excel.
- permis auto cat. B. si disponibilitate la deplasari in tara.
- aptitudini de comunicare si negociere.
- cunoasterea unei limbi de circulatie internationala la nivel conversational

Descrierea jobului

- intampina clientii care intra in show-room
- prezinta firma si produsele firmei (avantaje ale produselor si serviciilor)
- gestioneaza si dezvolta portofoliul de clienti
- efectueaza toate operatile legate de activitatea de vanzari: ofertarea, contractarea, negocierea si urmarirea derulari comenzii.
- tine evidenta reclamatiilor primite de la clienti
- realizeaza incasarea si recuperarea de debite de la clientii
- factureaza si intocmeste comenzile pentru productie, conform cerintelor clientilor