Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 700 €

Trans eu este o companie internationala, lider in crearea de solutii profesioniste B2B dedicate industriei transportului& logisticii.

Inovatia, perseverenta si deschiderea catre a optimiza business-ul clientilor nostri ne-au asigurat un loc in top 3 provideri de astfel de servicii in Europa.

Trebuie sa stii ca:

  • Echipa ta din Brasov va reprezenta cea de-a 12-a sucursala din Europa;
  • Vei face parte dintr-o comunitate de oameni tineri, implicati si devotati valorilor Grupului Trans eu ;
  • Excelenta reprezinta nivelul calitatii serviciilor oferite , iar clientii sunt cei care stabilesc prioritatile noastre.

Vei avea urmatoarele responsabilități:

  • Comunicarea telefonică cu reprezentanti ai firmelor din Romania in scopuri de vanzare;
  • Recepţionare apeluri telefonice şi actualizarea bazelor de date;
  • Informarea clienților in legatura cu produsele şi soluţiile oferite acestora;
  • Realizarea de raportări in timp util cu privire la activităţile zilnice, precum și a sarcinilor primite;

Ce iti oferim :

  • Pachet salarial competitiv;
  • Condiții de muncă moderne;
  • Cursuri de perfecţionare;
  • Oportunitati de evolutie in cariera pe termen lung.

Ce ne dorim de la candidatul ideal:

  • Experienta in call center sau telesales;
  • Implicare, Sinceritate, Initiativa si Deschidere;
  • Experienta ca dispecer/disponent transport minim 1 an reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte de limba Engleza cel putin la nivel mediu ;
  • Cunoştinţe de operare Microsoft Office ;
  • Abilități de lucru in echipă, spirit analitic, rapiditate și acuratețe in realizarea sarcinilor;

 Trimite-ne CV-ul tau si intra in Echipa noastra !

Hi!

Let us introduce you to our international company, leader in creating business solutions for the transport industry. Our success is a result of forward thinking and strong belief in the ability to make business easier for the transport society. That’s why we need You to join one of our 12 branches in Europe and take up this great challenge.

  We invite You to join our team in which You will be responsible for:

  • Acquiring and serving clients from Romanian market;

  • Supporting customer development;

  • Representing company fair trade to promote product;

  • Providing exceptional Customer Service to prospective and existing clients;

  • Building and developing strong client relationships remotely;

  • Ensuring company image in logistic industry.

What we require of You:

  • Fluent/native Romanian is a must, English - at least B1 level;

  • Building and sustaining customer relationship;

  • Working knowledge in Microsoft Office;

  • Excellent communication and interpersonal skills;

  • Ability to collaborate and work within a team environment;

  • Experience in sales activities via phone.

You will be part of our new branch located in Brasov , where "state of art in sales" is the "status quo". This is our newest office in Europe, together with another 11 branches where we create the future of services in transportation industry.

Would be good to have:

  • Knowledge of transportation industry;

  • Experience of working in call centers;

We offer:

  • Motivating performance-based bonuses;

  • Trainings, team-buildings and support for your personal and professional development;

  • A great team waiting for you to join;

Feeling inspired?

  • Send your CV in English or Romanian .