Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Pentru clientul nostru, un important lant de magazine de bricolaj si piese auto, cautam un Consultant Vanzari in Timisoara ( zona Cetatii ).

Responsabilitati:

Intretine si dezvolta relatia cu clientii existenti si stabileste relatii profesionale cu potentiali noi clienti;
Ofera consultanta clientilor in vederea alegerii produsului care sa raspunda nevoilor lor;
Preia cereri de oferte de la clientii cu care interactioneaza s,i ulterior, intocmeste oferta;
Verifica stocurile si preda necesarul departamentului de aprovizionare;
Grupeaza, organizeaza si eticheteaza produsele la raft;
Lanseaza comenzi catre furnizori si raspunde de introducerea acestora in sistem;
Pregateste marfa pentru livrare in conformitate cu documentele emise;
Intocmeste documente fiscale aferente livrarilor din stoc: bonuri fiscale, avize de expeditie, facturi si chitante;
Intocmeste rapoarte periodice asupra stadiului de indeplinire a activitatilor;
Realizeaza obiectivele stabilite impreuna cu superiorul direct.

Cerinte:

Experienta in vanzari in domeniul tehnic;
Excelente abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
Capacitate de organizare a activitatii individuale;
Atitudine proactiva, orientata catre rezultate si performanta;
Capacitate de invatare si adaptare;
Cunostinte de operarare in suita MS Office;
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
Permis categoria B reprezinta avantaj.

Candidatii interesati de acest rol sunt rugati sa aplice inclusiv pe site-ul companiei Lugera The People Republic.