Detalii loc de munca

Consultant vanzari- procesare vanzari online

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Adresa
Salariu net pe luna
500 - 600 €
Posturi disponibile
2

Descrierea jobului

  • Proceseaza si pregateste comenzile pentru expediere
  • Urmareste comenzile de la plasarea acestora, pana la livrarea catre clienti si incasarea acestora
  • Ofera suport telefonic sau prin e-mail clientilor magazinului online, informatii despre produse si modul lor de folosire, consultanta in alegerea produselor in acord cu nevoile clientilor
  • Adauga produse pe site-urile proprii si pe EMAG
  • Receptie/aranjare marfa

Candidatul ideal

  • Limba romana la perfectie
  • Experienta anterioara in gestionarea, dezvoltarea si utilizarea unui magazin online
  • Creativitate, abilitati de comunicare si relationare; Organizat si atent la detalii.
  • Cunostinte medii PC (Word, Excel)
  • Cunostinte de lucru pe SmartBill
  • Cunostinte de lucru in OpenCart, dar mai ales pe EMAG
  • Cunostinte in interpretarea datelor obtinute online, in vederea efectuarii de rapoarte in Excel