Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Cerințe:
- Experiență de minim șase luni pe o platformă  ecommerce (Prestashop/ oSCommerce/ Zencart/ Opencart/ Magento/ WooCommerce);
- Cunoștințe medii de limba engleză;
- Abilități bune de comunicare și relaționare cu clienții;
- Rapiditate și promptitudine;
- Respectarea termenelor limită;
- Fire temperată.

Responsabilități:
- Program de lucru:

* full time: de luni până vineri, în intervalul orar 09:00 - 18:00
- Monitorizarea, procesarea şi finalizarea comenzilor alocate;
- Preluarea şi verificarea comenzilor telefonice şi online;
- Clarificarea cu clientul a condiţiilor de livrare şi plată;
- Reeditarea comenzilor în cazul modificărilor apărute în procesare;
- Urmărirea unei operări corecte a comenzilor în funcţie de modalitatea de plată şi livrare şi aplicarea, în toate cazurile, a instrucţiunilor şi procedurilor de lucru ce i-au fost comunicate;
- Preluarea apelurilor telefonice ale clienţilor, clarificarea mesajelor acestora şi acţionarea în consecinţă, în conformitate cu procedurile şi instrucţiunile de lucru care i-au fost aduse la cunoştinţă;
- Respectarea termenului agreat de revenire asupra unei comenzi şi menţinerea acestora în grafic;
- Înregistrarea în baza de date a comenzilor plasate prin apel telefonic sau prin alte surse disponibile (email, cloud);
- Propunerea unor oferte promoţionale în conformitate cu cerinţele publicului ţintă;
- Cunoaşterea în detaliu a ofertei disponibile clienţilor;
- Raportarea activitătii către superiorul direct.

Oferta:
- Posibilitatea de a lucra alături de o echipă tânără și ambițioasă;
- Loc de muncă sigur, într-o ambianță plăcută;
- Salariu atractiv;
- Discount la achizițiile de produse comercializate de INOW.

  • Interviu online
  • Cât de bine cunoașteți piața de telefonie mobilă ?
  • Cum gestionați o situație dificilă cu un client frustrat ?
  • Folosiți telefonul mobil împreună cu accesorii ?
  • Este iPhone-ul un smartphone multi-tasking sau doar un accesoriu de lux ?