Acest job nu mai este activ.

Adresa/ adresele jobului

266-268 Calea Rahovei, București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

farmbee-logo

Descrierea companiei

          Indra Group SRL este o companie romaneasca cu o experienta de peste 10 ani in vanzarea produselor destinate cultivarii plantelor si a cresterii animalelor.

           Proiectul “FarmBee” a luat nastere din dorinta de a veni in intampinarea clientilor, facilitandu-le procesul de achizitie si punandu-le la dispozitie, prin intermediul magazinului online , o gama larga de produse care sa cuprinda atat articole pentru gradinarit (masini si unelte, seminte si material saditor, ingrasaminte, pesticide, echipamente de protectie, sisteme de irigatii etc) dar si accesorii pentru cresterea animalelor (hranitori si adapatori etc), carti de specialitate precum si hrana si accesorii pentru animalele de companie.

Descrierea job-ului / Responsabilitati

  • Introducerea si actualizarea produselor, a preturilor si a promotiilor prin intermediul platformei de administrarea a magazinului online;
  • Verificarea periodica a corectitudinii informatiilor afisate pe site;
  • Preluarea si gestionarea comenzilor efectuate telefonic, online sau prin e-mail;
  • Urmarirea bunului mers al comenzilor plasate: verificarea disponibilitatii produselor, confirmarea comenzii si a termenului de livrare;
  • Oferirea de suport telefonic sau pe e-mail clientilor si furnizarea acestora de informatii legate de caracteristicile si modul de utilizare al produselor comercializate, transport, modalitati de plata disponibile etc;
  • Consilierea clientilor in vederea achizitionarii produselor in acord cu nevoile acestora;
  • Gestionarea retururilor si a livrarilor intarziate;
  • Mentinerea unor bune relatii cu clientii, furnizorii si firmele de curierat;
  • Alte sarcini adiacente care se pot ivi in procesul de gestionare a magazinului online.

Cerinte minime obligatorii

  • Abilitati de comunicare si negociere;
  • Cunostinte pachet Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
  • Persoana dinamica, deschisa, careia sa ii placa lucrul cu oamenii, bune abilitati de relationare;
  • Persoana responsabila, organizata;
  • Persoana amabila, calma, diplomata si rationala;
  • Capacitatea de a lua decizii rapid;
  • Atentie distributiva.

Constituie avantaj

  • Cunostinte de marketing / social media;
  • Experienta in vanzari online / marketing online.

Beneficii

  • Pachet salarial motivant.