Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Pentru clientul nostru, o institutie financiara nebancara (IFN), ce ofera servicii de finantare in sistem leasing, cautam Consultant Vanzari Leasing Financiar in Timisoara.

Responsabilitati:

Reprezinta societatea in fata clientilor care doresc obtinerea finantarii in sistem leasing si a furnizorilor bunurilor ce fac obiectul contractelor de leasing;

Prospecteaza piata, contribuind la cresterea portofoliului de clienti, prin identificarea de noi clienti si noi oportunitati de dezvoltare;

Gestioneaza relatia cu clientii cheie pentru a asigura continuarea afacerilor incheiate si obtinerea unui feedback cu privire la serviciile prestate;

Elaboreaza ofertele si le prezinta potentialilor clienti;

Consiliaza clientii cu privire la alegerea solutiilor adecvate;Indeplineste obiectivele de vanzari lunare/anuale;

Promoveaza produsele/serviciile si imaginea companiei.

Cerinte:

Studii superioare absolvite (de preferat economice);

Experienta de minimum doi ani in vanzari servicii financiare;

Excelente abilitati de comunicare si negociere;

Orientare catre clienti si rezultate;

Cunoasterea limbii engleze – nivel mediu (scris si vorbit);

Cunoasterea pachetului MS Office;

Permis de conducere categoria B.

Candidatii interesati de acest rol sunt rugati sa aplice si pe site-ul Lugera.