Salariu brut pe luna

300 - 400 €

Consultant vanzari - Fashion Retail

Cautam o persoana pentru pozitia de consultant vanzari in noul nostru magazin din Calea Victoriei.

Responsabilitati:
• Consiliaza Clientul in vederea vanzarii prin prezentarea povestilor de marca (istorie, produse celebre, colectii)
• Vinde: incaseaza numerar, emite facturi, impacheteaza marfa, ofera formularul de garantie a produselor
• Stabileste relatii cu clientii magazinului si ajuta la cresterea bazei de date
• Noteaza in LISTA DE CERERI toate solicitarile/comenzile si comentariile clientilor
• Preia si prezinta spre rezolvare cererile speciale si nemultumirile clientilor
• Monitorizeaza stocul si propune re-aprovizionari cu anumite produse care s-au vandut sau care sunt cerute special de clienti
• Aranjeaza si supervizeaza pastrarea ordinii perfecte a produselor din magazin
• Actualizeaza preturile de vanzare in conformitate cu listele de preturi ale companiei
• Asista si consiliaza sincer clientii in procesul de achizitie a produselor ;
• Analizeaza si prezinta Dir. de magazin reclamatiile /sesizarilor clientilor
• Cunoaste modul de operare al softului de gestiune
• Studiaza concurenta existenta si cea potentiala (politici de vanzare, preturi, discount-uri etc)

Cerinte:
• Pregatire: min liceu
• Minim 2 ani experienta in vanzari (preferabil in domeniul fashion, luxury, retail de moda)
• Cunostinte MS Office
• Limba straina – engleza:scris, citit , vorbit – nivel mediu
• Abilitati comunicationale deosebite
• Organizare riguroasa si focusare spre rezultate
• Disponibilitate la program prelungit
• Pasiune pentru moda
• Initiativa, Promptitudine, Implicare totala, Flexibilitate
• Perceptie vizuala
• Atentie: concentrare, mobilitate, distributivitate, selectivitate
• Spirit practic
• Memorie vizuala buna
• Capacitate de a lua decizii
• Rezistenta la sarcini repetitive
• Aspect fizic placut
• Sociabilitate
• Capacitate de lucru in echipa

Beneficii Oferite
Bonus pentru atingerea targetului lunar.

Descrierea firmei
Compania noastra este detinatoarea francizelor pentru brandurile Gerard Darel, Jonak si Lancel in Romania.