Detalii loc de munca

Consultant Vanzari B2B - Vodafone Business

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Recrutez candidati dispusi sa se relocheze
Da
Posturi disponibile
3

Candidatul ideal:

- Abilitati de comunicare: voce placuta, discurs clar, putere de convingere, ascultare activa, prezenta agreabila, capacitatea de a comunica

- Proactivitate, adaptabilitate, automotivare, ambitie

- Orientare catre client si rezultate;

- Permis de conducere categoria B

- Experienta in domeniile vanzarilor business constituie un avanataj

Descrierea jobului si responsabilitati:

- Prospectarea pietei business de telecomunicatii si IT

- Identificarea nevoilor clientilor si a oportunitatilor de vanzare;

- Oferirea de solutii adaptate nevoilor clientilor

- Negocierea si semnarea contractelor;

- Acordarea de asistenta si asigurarea consultantei clientilor din portofoliu, atat inainte cat si dupa incheierea procesului de vanzare.

Beneficii:

- Salariul este reprezentat dintr-o parte fixa si una variabilia, in functie de performanta;

- Programe de training profesional si suport constant pe parcursul desfasurarii activitatii

- Un mediu de lucru placut intr-o companie tanara, in plina dezvoltare, constituita si bazata pe experienta si profesionalism, cu cu multa atentie orientata catre angajati si catre clientii companiei.

Facilitati:

- masina de serviciu

- laptop

- smartphone cu acces internet si e-mail