Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Business Days este cea mai mare platforma de afaceri din Romania ce contribuie in mod semnificativ la crearea si dezvoltarea unei culturi antreprenoriale sanatoase in tara noastra.

Proiecte Business Days se desfasoara de 7 ani, iar seria de evenimente Business Days a ajuns la a 28-a editie. Comunitatea Business Days are peste o suta cincizeci de mii de antreprenori manageri, specialisti si experti la nivel national.

Platforma Business Days are in componenta sa:

  • mega-evenimentele Business Days (HR Summit, Business Days Focus, CEE Entrepeneurship Summit, Gala Business Days);
  • revista Business Days Magazine;
  • platforma de comunicare si interactiune prin mediile online, mobile, social media si o platforma educationala video (Business Days TV).

Cautam persoane ambitioase ce sa faca parte din echipa noastra de vanzari.
Daca esti o persoana comunicativa, careia ii place sa se implice in ceea ce face si care isi doreste sa isi dezvolte cariera in domeniul vanzarilor, te rugam sa aplici pentru a putea programa un interviu in care sa te putem cunoaste.

Responsabilitatile jobului:

  • Gestionarea portofoliului de clienti existenti;
  • Dezvoltarea portofoliului de clienti;
  • Realizarea ofertelor pentru produsele si serviciile solicitate de clienti;
  • Consilierea clientilor in alegerea produselor si serviciilor;
  • Preluarea si prelucrarea comenzilor sosite on-line;
  • Prezentarea noilor produse si servicii catre clientii existenti;
  • Urmarirea situatiei incasarilor.

Activitatea nu presupune deplasarea la sediul clientilor decat ocazional.

Clientii nostri sunt:

  • Antreprenori
  • General manageri
  • CEO
  • Directori de departamente
  • Profesionisti (Specialisti) in diferite domenii

Ne-am dori ca tu:

  • Sa ai bune abilitati de comunicare;
  • Sa comunici usor in limba engleza;
  • Sa ai o atitudine pozitiva;
  • Sa fi o persoana responsabila;
  • Sa ai experienta in domeniul vanzarilor de minim 1 an;

Noi iti oferim:
Pachet salarial ce include:

  • componenta fixa;
  • comision din vanzari;
  • bonusuri lunare si trimestriale in functie de gradul de atingere al obiectivelor alocate.

Integrare profesionala in cadrul comapaniei:

  • La angajare vei beneficia de un curs de pregatire (de cinci zile) in tehnici de baza ale vanzarii cu unii dintre cei mai buni traineri din domeniu.
  • Vei fi ajutat sa cunosti produsele, serviciile si clientii nostri astfel incat sa te integrezi cu usurinta in echipa noastra si sa obtii performante in scurt timp.

Dezvoltare profesionala si personala:

  • Periodic vei beneficia de traininguri (Tehnici de comunicare, Customer care, Tehnici de vanzari prin telefon, Tehnici de Negociere) si sesiuni de coaching cu specialisti din domeniu.
  • Posibilitatea de a-ti dezvolta cariera in cadrul companiei.

Daca cele mentionate mai sus ti-au atras atentia, asteptam CV-ul tau!