Detalii loc de munca

Consultant vanzari

Nivelul carierei
Fara experienta, Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Salariu net pe luna
500 - 600 €
Posturi disponibile
2

Alătură-te echipei Resense!

Cautăm persoane dinamice, serioase, cu spirit de inițiativă, pasionate de fashion pentru magazinul din Sun Plaza, Bucuresti

Candidatul ideal:

  • Abilități de comunicare directă;

  • Inițiativă și simțul responsabilității;

  • Cunoștințe operare PC;

  • Experiența pe o poziție similară (asistent vânzări, lucrător comercial, vânzător, consultant, customer sales, customer service, customer support, agent vânzări) constituie un avantaj;

  • Sociabilitate, gândire pozitivă, organizare;

  • Capacitatea de a trata clienții într-un mod profesionist;

  • Cunoștințe și experiență spre a oferi servicii la cele mai înalte standarde;

  • Persoană orientată spre soluții, confortabilă cu munca în echipă, flexibilă;

Responsabilități:

  • Primirea, consilierea și fidelizarea clienților

  • Prezintă și vinde produsele oferind toate informațiile necesare despre acestea (utilizare casa de marcat, incasare vanzari - cash / card);

  • Stabilește și găsește soluții pentru cerințele clienților;

  • Se asigură că toate produsele sunt prezentate și vândute într-un mod profesionist;

  • Recepționează marfa potrivit politicii interne a magazinului;

  • Menține un mediu de lucru curat și plăcut în magazin;

Beneficii:

  • pachet salarial atractiv

  • prime lunare pentru realizarea targetului pe magazin;

  • bonuri de masă;

  • program de pregătire și dezvoltare profesională;

  • posibilități de dezvoltare a unei cariere

  •  produse din noile colecții pe post de uniformă de lucru.

Despre Companie:

De peste 25 de ani cream si fabricam haine de dama. Effortlessly chic. Fresh attitude. Ne dorim ca oamenii sa vada haina, dar sa-si concentreze atentia asupra femeii! Acesta este conceptul dupa care designerii nostri se ghideaza in proiectarea produselor Resense. Accentul este pus pe materiale de calitate, atent alese, rafinate, colectiile noastre fiind destinate femeii moderne, independente, active si increzatoare, pentru care moda reprezinta un mod de viata!