Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Cerintele postului:

  • Studii medii;
  • Fluenta in scris si vorbit in limba engleza;
  • Cunostinte medii de operare PC – pachetul Office;
  • Abilitati de comunicare, planificare si organizare;
  • Organizare si atentie la detalii;
  • Orientare catre client/rezultate;
  • Experienta in vanzari sau promovare (experienta in vanzari piata pharma constituie avantaj).

Responsabilitatile postului:

  • Interactioneaza cu clientii si preia apelurile telefonice si comenzile transmise prin intermediul telefonului;
  • Stabileste, mentine si dezvolta relatii de afaceri cu clientii Minko;
  • Promoveaza oferta de produse Minko si ofertele speciale, pentru realizarea unui volum de vanzari lunare in continua crestere;
  • Este responsabil de procesarea comenzilor cu ridicare de la sediu;
  • Gestioneaza dispozitivele POS, casa de marcat si numerarul din sediu, precum si intrarile si iesirile de numerar din casierie;
  • Gestioneaza documentele de contabilitate primara si le transmite spre inregistrare, precum si facturile de vanzari  ale tuturor clientilor si le introduce in platforma;
  • Realizeaza activitati de secretariat si protocol; gestioneaza corespondenta si necesarul de consumabile si birotica.