Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

franceză, italiană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași; Bacău; Roman

Consultant vanzari export  Italia-Franta-Belgia

Cerinte:

-bun vorbitor de italiana/franceza/engleza

-experienta in telesales min 2 ani

-capacitatea foarte buna de comunicare si relationare, atentie distributiva, simt pentru detaliu semnificativ, capacitate rapida de decizie

-personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta

-cunostinte operare PC

Responsabilitati:

-dezvoltarea unui portofoliu propriu de clienti

-contactarea telefonic a potentialilor clienti identificati prin diferite metode ( din baza de date, recomandari etc)

-prezentarea potentialilor clienti a produselor pe care le ofera compania Termoplast Romania

-realizarea de oferte tehnico-economice

-realizarea integrala a planului de vanzari

-urmarirea stricta a incasarii contractelor

Oferta:

-pachet salarial atractiv

-telefon mobil

-programe de formare continua

-oportunitatea de a lucra cu pietele externe ( Italia, Franta, Belgia, Elvetia)