Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Infiintata in 1993, CODECS este compania cu cea mai bogata traditie in domeniul educatiei de business din Romania, avand peste 20 de ani de experienta in livrarea de programe de pregatire profesionala si personala a adultilor.
CODECS a oferit programe de dezvoltare manageriala pentru mai bine dede cursanti din intreaga tara, manageri de top in cele mai importante companii din Romania.

Responsabilitati:
Participa in activitatile de promovare si vanzari.
Se ocupa de identificarea corecta a nevoilor clientilor; analizeaza cererile de oferta primite; pregateste si transmite oferte si documente de vanzare.
Promoveaza in mod activ serviciile din protofoliul companiei.
Identifica noi clienti, pregateste intalnirile cu acestia si gestioneaza relatia pe parcursul intregii colaborari.
Mentine si dezvolta relatiile cu clientii existenti.
Intocmeste rapoarte privind activitatea proprie.

Cerinte:
Experienta in vanzarea de servicii
Cunoasterea limbii engleze
Abilitati de comunicare (verbala si scrisa)
Orientare catre client
Abilitatea de a identifica necesitatile clientului si de a veni in intampinarea lor
Abilitati de vanzare si negociere
Orientare catre rezultate
Flexibilitate si adaptabilitate la conditii noi
Atitudine proactiva
Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul (Outlook, MS Office)
Capacitate analitica si atentie la detalii
Spirit de echipa

Beneficii oferite:
Pachet salarial atractiv, comision in functie de performante;
Mediu de lucru dinamic;
Training.