Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Angajam un Consultant de turism back office, specialist in rezervari in mastile tour operatorilor germani (in primul rand Dertour) .

Principalele responsabilitati:

Vei studia piata si elabora stategia de pret si promovare a produselor din portofoliu;

Vei gestiona biletele de avion pentru individual si grupuri;

Vei prelucra ofertele si le vei introduce in sistemul de rezervari;

Vei mentine relatia cu furnizorii interni si externi in vederea dezvoltarii relatiei de colaborare; vei incheia contracte cu acestia si vei reprezenta ireprosabil agentia;

Vei concepe si vei transmite newslettere atat intern cat si catre agentiile revanzatoare;

Vei propune oferte pentru brosuri, vei cauta descrieri pentru hoteluri si informatii despre produsele din brosuri;

Vei oferta agentiile revanzatoare si procesa rezervari pentru acestea;

Vei mentine si dezvolta reteaua de agentii revanzatoare si potentiali clienti;

Vei desfasura activitati specifice de back office: facturare si urmarire incasari precum si emiterea documentelor de calatorie;

Vei invata ce nu stii inca si te vei implica in orice activitate necesara pentru bunul mers al agentiei;

Vei participa la sedintele lunare ale agentiei si la teambuildingul anual;

Vei mentine ordinea in agentie alaturi de colegi;

Asiguram:

  • Mediu de lucru familial si relaxat, in adevaratul sens al cuvantului;
  • Echipa unita, prietenoasa si fara concurenta neloiala;
  • Sediu stradal si central situat in Calea Dorobanti;
  • Traininguri si infotripuri;
  • Salariu fix ( se discuta in cadrul interviului) si comisioane in functie de performanta;
  • Bonusuri de Paste si Craciun;
  • Catering asigurat la  masa de pranz;
  • Crestere salariala anuala in functie de randament;
  • Vacante la tarif de agent;
  • Program de lucru L-V 09:00-18:00 ( 1 h pauza de masa) ; sambata 9-13, in ture;

Vei obtine postul daca:

Ai experienta minim 3 ani in domeniu ( obligatoriu );

Iti place  sa lucrezi in echipa si sa imparti informatia cu colegii tai;

Cunosti mastile tour operatorilor germani;

Cunosti si alte sisteme de rezervari ale wholesalerilor (Hotel Beds, Go Global, etc);

Ai cunostinte de constructie tarifara servicii pentru grupuri si individuali (turism intern, extern, ticketing);

Esti o persoana PUNCTUALA , rapida, ORGANIZATA si flexibila. TREBUIE sa te poti adapta stilului de lucru din agentie, indiferent de procedurile si stilul urmate in agentiile anterioare;

Esti o persoana serioasa si orientata catre rezultate de calitate si nu esti superficial/a;

Ai experienta in lucrul cu agentii de turism revanzatoare;

Cunosti limba engleza la nivel mediu/avansat;

Ai rezistenta la munca sub presiunea timpului dar si o atentie sporita la detalii;

CEREM si OFERIM respect si corectitudine;

AMBITIA ne defineste iar NU POT nu face parte din vocabularul nostru si nici al tau.

Scurta descriere a companiei:

Amaryllis Tour este o agentie de turism organizatoare cu activitate din, avand sediul social in Slobozia, judetul Ialomita. In prezent detinem 3 sedii din care unul in Bucuresti si suntem in continua crestere si dezvoltare. Ai sansa sa lucrezi alaturi de noi intr-o perioada in care firma este intr-o continua ascensiune iar cariera ta va inflori si ea odata cu noi!

Suntem specializati in circuite cu avionul, parcuri de distractii si vacante tailor made.

Scopul nostru este sa oferim vacante la inaltime tuturor turistilor care apeleaza la serviciile noastre. Ne propunem sa ne diferentiem de celelalte agentii prin servicii personalizate, ireprosabile, si grija sporita fata de calitatea ofertelor noastre si fata de client.

Mottoul nostru este: "Get good, get better, be the best!"

  • Interviu online
  • Care este perioada minima pe care te gandesti sa o petreci pe acest post?
  • Care sunt asteptarile tale financiare luand in considerare experienta ta?