Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Descriere:

Vei derula task-uri variate și complexe de training, coaching sau consultanță, în funcție de experiența anterioară pe care o ai (ca trainer, coach sau consultant) și, desigur, în funcție de viteza cu care ești dispus să înveți abilități noi.

Pentru a te alătura echipei noastre, ai nevoie de o atitudine deschisă, proactivă, plină de inițiative și orientată către rezultate și către soluții, de spirit de echipă, de creativitate, deschidere către colaborare și multă pasiune pentru învățare.

Responsabilități:

Printre responsabilitățile tale se vor număra:

  • conceperea și optimizarea materialelor suport pentru programele noastre tehnice de learning&development
  • implicare în derularea programelor noastre tehnice, ca Lead Consultant sau consultant asistent, după caz
  • dezvoltarea de documente operaționale (rapoarte de activitate, formulare de feedback, etc) și instrumente conexe programelor tehnice de learning&development (fluxuri, procese, modele conceptuale, modele practice, etc)
  • actualizarea personală continuă cu cele mai noi idei și rezultate ale cercetării în management, soft skills și IT
  • observarea periodică a evenimentelor de pe piața învățării&dezvoltării în IT și propunerea de parteneriate, în funcție de tematica și conținutul evenimentelor analizate
  • analiza operațională sau tactică a rezultatelor programelor noastre, cu orientare către optimizarea ulterioară a acestora

Abilități necesare:

Printre abilitățile care îți sunt necesare pentru a desfășura cu succes aceste responsabilități se numără:

  • experiență anterioară în rol de trainer, coach sau consultant, sau, dacă ești junior, deschidere către a învăța să lucrezi în unul din aceste 3 roluri
  • gândire analitică, organizată, abilitatea de a înțelege modele, concepte, sisteme
  • studii și / sau experiență în domeniul IT
  • înțelegerea conceptelor de bază din ingineria software și operarea sau dezvoltarea programelor software
  • experiența cu lucrul în aplicații de gestiune a proiectelor software precum Jira și extragerea de date și rapoarte din acestea reprezintă un plus
  • familiarizare cu software de raportare si analitic (Excel), software de prezentare (PowerPoint)
  • adaptabilitate in comunicare formala si informala (eticheta de business in comunicarea scrisa si verbala, familiarizare cu interactiuni 1-la-1 sau facilitare de interactiune in grup)

Beneficii

Ca membru al echipei ProgSquad vei beneficia, printre altele, de:

  • lucrul într-o echipă tânără și dinamică de profesioniști, experți în multiple domenii, precum management, inginerie software, suport tehnic, analiză de business, etc
  • coaching și mentoring pentru evoluția ta profesională de la colegii consultanți seniori
  • mediu de lucru dinamic, cu multe provocări și șanse de a aduce un aport major atât propriei cariere cât și a persoanelor și companiilor client cu care vei interacționa
  • program flexibil și management orientat pe obiective și rezultate

  • Interviu online
  • Descrie in maxim 5 fraze modul in care ai abordat, intr-o interactiune directa, o neintelegere pe un subiect tehnic, cu o alta persoana.
  • Ce te motiveaza sa te dezvolti profesional in domeniul tehnic? (maxim 5 fraze)