Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Avantaje:

  • Program de lucru flexibil (posibilitatea alegerii unei norme de 6 sau 8 ore, de Luni până Vineri)
  • Acumulare de experiență în domeniul medical
  • Dezvoltarea abilităților de comunicare, adaptabilitate, negociere și lucru în echipă (abilități atât de căutate de angajatori)
  • Mediu de lucru placut, atmosferă energică și dinamică
  • Posibilitatea relocării într-un alt departament al companiei, în funcție de preferințele și aptitudinile tale
  • Asigurare medicală și asigurare de accident
  • Abonament  7 Card (retea activitati sportive/relaxare)
  • Salariu (net+tichete de masa) de 1200 Ron pentru 6h si 1600 Ron pentru 8h

Responsabilitati principale:

  • Furnizarea de informatii catre clienti cu privire la serviciile medicale oferite;
  • Preautorizarea seviciilor medicale pentru asigurati, in functie de necesitatea medicala si de pachetul de asigurare de care beneficiaza asiguratul;
  • Verificarea eligibilitatii asiguratilor si efectuarea de programari in clinicile partenere;
  • Completarea si actualizarea bazei de date cu informatii medicale despre clienti;
  • Inregistrarea cererilor venite din partea asiguratilor si operarea lor in aplicatiile software specifice;
  • Verificarea disponibilitatii furnizorilor de servicii medicale si stabilirea programarilor in functie de solicitarile asiguratilor si programul furnizorilor;
  • Respectarea confidentialitatii cu privire la datele cu caracter personal si/sau medical ale asiguratilor;

Profil:

  • Mentalitate si orientare puternica catre client si rezultate;
  • Initiativa, bune abilitati de comunicare;
  • Punctualitate, responsabilitate si seriozitate;
  • Spirit de observatie si atentie pentru detalii;
  • Spirit de echipa;
  • Abilitati de rezolvare a problemelor;
  • Disponibilitate de a lucra in ture, de preferinta in tura de dimineata;
  • Studiile medicale (Facultatea de Medicina, Scoala Postliceala Sanitara) nu sunt neaparat necesare, dar reprezinta in avantaj.

  • Interviu online
  • De ce iti dorestii acest job?
  • Signal Iduna ofera posibilitatea alegerii unui program part-time(6h) sau full-time(8h). Ce program iti doresti pentru viitorul job?
  • Analizand responsabilitatile enumerate in descrierea jobului si abilitatile cerute, care este suma pe care consideri ca ar trebui sa o primesti daca vei lucra pe acest rol in cadrul Signal Iduna?