Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

775 - 1300 €

Firma 2NET COMPUTER, lider de piata in domeniul IT&C in Brasov si Covasna, cu o experienta in domeniu de peste 22 ani, isi mareste echipa de vanzari.

Domeniu de activitate : Vanzarea de produse, solutii si servicii IT&C. Prestarea de servicii (service) IT&C

Departament : Vanzari & Marketing (B2B – Business to Business, B2C – Retail/ Magazin, Proiecte, Licitatii)

Descrierea postului : Consultant/ Specialist Vanzari sau Sef Compartiment

Nivel calificare : Junior sau Senior

Locatia : Brasov si Sf. Gheorghe

 In cazul in care detineti competentele necesare si acest post prezinta interes pentru Dvs., va rugam sa ne trimiteti CV-ul cu poza la adresa de e-mail: .

Multumim si succes !

CERINTE:

  • Absolvent/a cu studii superioare sau student/a in anii terminali in domeniile: electric (electronica/ automatica/ calculatoare/ tehnologia informatiei)/ informatica, economic (marketing, cibernetica, finante, etc), inginerie ;
  • Cunostinte IT&C si pasionat/a de tehnologie – constituie avantaj ;
  • Cunostinte utilizare PC, aplicatii/ programe software de baza pt. birou (Microsoft Windows, Office, Internet, etc.) ;
  • Experienta in vanzari (inclusiv asigurari, banci, retail IT & electro, telefonie mobila, agentii de publicitate, etc) si/sau in domeniu IT&C (1 – 2 ani) constituie avantaj ;
  • Cunostinte de limba engleza;
  • Abilitati de comunicare si relationare, negociere, organizare si planificare, gandire logica, capacitate de analiza, sinteza si selectie a informatiilor ;
  • Capacitate de lucru in echipa ;
  • Persoana ambitioasa, creativa, proactiva, cu spirit dezvoltat al competitiei, rezistenta la stres, disponibilitate pt. program prelungit de lucru;
  • Dorinta de perfectionare permanenta;
  • Orientare catre client, performanta si rezultate;
  • Disponibilitate pentru deplasari in vederea participarii la diverse sesiuni de training (formare profesionala) si evenimente specifice organizate de firma sau colaboratori (intern si/sau extern);
  • Permis auto cat. B – optional

 RESPONSABILITATI:

  • Pregatire oferte, ofertare si vanzare a produselor, solutiilor si serviciilor oferite de firma catre clienti sau/ si proiecte, licitatii;
  • Mentinerea permanenta a contactului/relatiei cu clientii pe tot parcursul procesului de vanzare, atat in etapele de implementare cat si de derulare a contractelor cat si cu clientii existenti;
  • Dezvoltarea permanenta a portofolilului de clienti cat si generarea de noi oportunitati de business prin prospectarea continua a pietei, organizarea de evenimente, prezentari si demonstratii a produselor, solutiilor si serviciilor oferite de firma;
  • Intocmeste (sau participa) documentatia necesara participarii la licitatii, proiecte, etc
  • Participa/ Intocmeste rapoarte de vanzari pt. conducere, clienti si furnizori;
  • Realizarea targetului de vanzari, conform politicii firmei;

 ASPECTE MOTIVANTE :

  • Pachet salarial atractiv, in functie de perfomante si rezultate (salariu de baza + bonusuri/ comisioane + prime);
  • Telefon mobil & laptop de serviciu;
  • Posibilitati reale de promovare;
  • Mediu de lucru profesionist si conditii de munca deosebite;
  • Autoturism de serviciu (pt. functie de conducere).