Acest job nu mai este activ.

Consultant/Specialist Salarizare si Resurse Umane

Adresa/ adresele jobului

Pitești; Câmpulung; Topoloveni; Mioveni; Curtea de Argeș

Candidatul ideal:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta anterioara intr-o pozitie similara
  • Cunostinte avansate de legislatie a muncii;
  • Cunostinte operare MS Office (Word, Excel) nivel avansat;
  • Excelente abilitati de comunicare si organizare, nivel inalt de implicare si responsabilitate, abilitati specifice (lucrul cu cifrele), atentie la detalii;
  • Atitudine proactiva, lucru in echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Configurare/implemnetarea  aplicatiei de salarizare la clientii companiei conform specificatiei agreate;
  • Oferirea suportului, atat pe parte de business, cat si din punct de vedere al utilizarii aplicatiei;
  • oferirea suportului pentru operarea tuturor informatiilor justificative privind statul de plata (pontaje, concedii medicale, de odihna, modificari de salarii, prime, bonusuri etc.);
  • oferirea suportului pentru efectuarea calcului salarial, intocmirea statului de plata si a centralizatoarelor de impozite si taxe datorate statului;
  • oferirea suportului pentru intocmirea declaratiilor privind obligatiile catre institutiile statului;
  • oferirea suportului pentru  intocmirea diverselor raportari solicitate de catre client;
  • oferirea suportului pentru  informarea periodica a clientilor in legatura cu modificarile legislative din domeniu, inclusiv acordarea de suport si consultanta acestora.