Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Oradea; Arad; Alba Iulia; Reșița; Timișoara

Se recruteaza si din

Deva

Candidatul ideal:

  • studii superioare profil IT sau economic;
  • bune cunoștințe de contabilitate si gestiune;
  • înțelege procesele de business din cadrul organizatiilor
  • cunoștințe generale IT si MS Office;
  • cunoștințe de baza in SQL, lucrul cu baze de date (MSSQL, Oracle, MySQL);
  • bune abilitați de relaționare și comunicare;
  • aptitudini pentru concepere documente, documentatii, proceduri, cunostinte de tehnoredactare;
  • capacitate de analiza si sinteză
  • capacitate rapidă de asimilare a informațiilor noi
  • capacitate de lucru cu mai multe proiecte simultan și în condiții de stres
  • cunoștințe ale aplicației WinMENTOR sau un alt sistem ERP;
  • abilități de lucru în echipă
  • amabil, politicos, comunicativ, sociabila
  • orientat către clienti si nevoile acestora, dornic să ajute;
  • capacitatea de a relaționa usor cu persoane necunoscute;
  • simt didactictic;
  • atitudine pozitiva.

Responsabilități:

  • oferă suport telefonic sau on-line (suport remote) clienților noștri pentru aplicatiile comercializate. Acestia se află intr-una din cele 2 stadii majore  ale utilizarii unei aplicatii :
    •  au achizitionat recent aplicatia si au nevoie de ajutor pentru punerea in functiune (implementare) a sistemului
    • lucreaza cu aplicatia, dar au nevoie de ajutor (service) pentru anumite operatiuni specifice, pentru remedierea unor necorelatii aparute, ... diverse situatii.
  • în timpul liber studiază aplicațiile comercializate de către firma;
  • descrie procese de lucru legat de aplicațiile comercializate sau interne ale firmei.
  • întocmește documentație legat de modul de operare a aplicațiilor specifice unui client sau în general
  • activitati de call center. Desfasoara activitati de identificare si contactare de clienti noi.
  • participă la activitățile de marketing  ale firmei.
  • face prezentari ale aplicatiile la clienti existenti sau potentiali;
  • Realizeaza, impreuna cu clientul, analiza cerintelor de functionale ale clientului si redacteaza documentulul de analiza.
  • Intocmeste specificatiile de dezvoltare pentru adaptarea solutiei conform cerintelor clientului
  • Testaza solutia finala
  • Realizeaza traning-ul utilizatorilor pe solutia dezvoltata
  • Instaleaza, configureaza si pregateste sistemul pentru go-live
  • Configureaza rapoartele specifice si formularele de lucru
  • Se documenteaza si informeaza clientii privind noutatile aparute în solutia informatica
  • Introduce in aplicatiile interne activitatile desfasurate in cadrul proiectelor
  • Mentine o buna relatie cu clientul pe toata durata proiectului si ulterior
  • Disponibilitate pentru activități pe teren (la sediul clienților) și la delegații

Beneficii:

  • salariu fix;

  •  bonusuri în funcție de performanță;

  • training-uri de specialitate;

  •  telefon, laptop;

  •  lucrul de acasă;

  • timp de lucru flexibil.

  • Interviu online
  • Din cunostintele dvs. generale economice si informatice ce procent ar reprezenta cunostintele economice si cat cele informatice?
  • Cum apreciati cunostintele dvs. economice? (fluxul de documente la o firma, contabilitate primara) Dati-va o nota de la 1 la 10. Va simtiti capabil de a tine evidenta primara a unei firme?
  • Care sunt cunostintele dvs. generale de software? (sisteme de operare, utilitare, medii grafice, WEB desing, e-mail, internet).
  • Aveti cunostinte hardware, asamblari calculatoare, retele, conexiuni dispozitive periferice (POS, case de marcat, cantare electronice, scannere coduri de bare, imprimante)?
  • Detaliati cunostintele dvs. de programare? (lucrul cu baze de date, medii de programare, aplicatii facute, referinte aplicatii folosite)