Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Bacău

Se recruteaza si din

Iași, Suceava, Roman, Vaslui

Candidatul ideal

- Cunoașterea mediilor hardware (PC)

- Cunoștințe de peste medie despre Windows (Windows 7 / Server 2008 și concentrarea pe Windows XP / Server 2003) și abilități de bază în depanare

- Cunoștințe peste medie despre MS Office și abilități de bază de depanare

- Cunoștințe peste medie a rețelelor de calculatoare (LAN)

- Atitudinea orientată spre client, capacitatea bună de a relaționa prin telefon și comunicarea scrisă

- Abilități puternice de comunicare și integrarea eforturilor dvs. într-o echipă

- Limba engleză - foarte bune abilități verbale și scrise

Responsabilitati principale:

- Utilizarea cunostintelor de baza și a abilităților de rezolvare a problemelor pentru diagnosticarea inițială a incidentelor tehnice;

- Valorificarea cunostintelor pentru a rezolva cât mai multe incidente posibil la contactul inițial;

- Atragerea atenției asupra detaliilor în înregistrarea și clasificarea tuturor incidentelor tehnice;

- Escaladarea incidentelor în care nu a fost găsită nicio soluție de cunoștințe prin transferarea corectă și în timp util către alte echipe de rezolvare;

Beneficii:

- pachet salarial competitiv compus din salariul de bază, bonusurile de performanță și tichete de masă;

- pachet de beneficii flexibile (transport, asigurare medicala, abonament la sala de sport);

- Mai multe beneficii în funcție de vechime;

- pregătire tehnică de înaltă calitate;

- rambursarea certificatelor și a taxelor de școlarizare pentru calificările programate în planurile de instruire și dezvoltare;

- oportunități de carieră și de management.

Va rugam transmiteti CV-ul dvs la adresa mulisciuc<at>antal<dot>com