Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Cerinte:

  •  Minim 5 ani experienta în  implementarea proiectelor din fonduri europene nerambursabile
  • Obligatoriu experienta in programe de finantare dupa cum urmeaza:

             - Programul Operational Regional;

             - Programul Operational Capital Uman;

             - Programul Operational Competitivitate;

             - Programul National pentru Dezvoltare Rurala;

  •  Limba engleza – nivel avansat;
  •  Capacitate foarte buna de comunicare, relationare si negociere;
  •  Cunoasterea legislatiei si a instructiunilor specifice aplicabile proiectelor europene;
  •  Atentie la detalii, bun organizator, capacitate de analiza si sinteza, proactivitate.
  • Spirit de echipa, deschidere spre schimbare.
  •  Rezistenta la stres
  •  Seriozitate

Responsabilitati:

  • Postul presupune activitati de consultanta cu privire la programele de finantare nerambursabile, realizarea si completarea documentatiilor specifice obtinerii finantarilor nerambursabile, consultanta in implementarea si managementul proiectelor;
  •  Intocmirea documentatiei specifice in vederea obtinerii finantarilor nerambursabile precum: plan de afaceri, cereri de finantare, analize cost-beneficii, plan de marketing, alte documente prevazute in ghidul solicitantului;
  •  Implicare in implementarea proiectelor cu finantare nerambursabila;
  •  Intocmirea documentatiilor specifice implementarii proiectelor: dosare de achizitie, cereri de rambursare/ plata, rapoarte tehnice si financiare, notificari, acte aditionale etc.
  •  Pregatirea, derularea si monitorizarea activitatilor din cadrul proiectelor conform graficelor;
  •  Analiza programelor lansate si identificarea solutiilor de finantare;
  •  Evaluarea eligibilitatii proiectelor;
  •  Intocmirea si realizarea corespondentei cu institutiile finantatoare;
  •  Organizarea procedurilor de achizitii si consiliere in realizarea acestora;
  •  Intocmirea documentatiei aferente Cererii de Finantare, analiza financiara;
  •  Monitorizarea și informarea internă a tuturor modificărilor legislative legate de acest domeniu și a ghidurilor specifice programelor de finanțare.

Oferta:

- salariu  motivant

- posibilitatea construirii unei cariere;

- mediu de lucru tanar si dinamic