Consultant SAP Logistics (SD, MM, WM, PP, PM)

consultant sap - sap - sap erp

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Daniel Danielopolu, București

CANDIDATUL IDEAL:

Experienta de cel putin doi ani in implementarea unuia dintre modulele enumerate
Buna cunoastere a proceselor de business corespunzatoare
Fluenta in limba engleza, germana constituie un avantaj
Certificarea SAP constituie un avantaj

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Postul de consultant SAP presupune realizarea urmatoarelor activitati:

Analiza si modelarea proceselor de business
Realizarea configurarii si testarii proceselor de business
Planificarea si realizarea instruirii echipei clientului si realizarea materialelor necesare instruirii
Punerea in functiune a proceselor
Asistenta tehnica a utilizatorilor cheie si a utilizatorilor finali

Oferta noastra include:

Integrarea intr-o echipa dinamica si motivata
Implicarea imediata pe proiecte
Plan de cariera si pachet salarial atractiv

Despre Fair Value

De peste 10 ani, Fair Value furnizează soluţii complexe de afaceri bazate pe SAP, cea mai puternică suită de business pe plan global. În 2007 Fair Value devine SAP Gold Partener, fiind în prezent cel mai puternic partener SAP în mediul privat, cu peste 30 de implementări complexe în companii de toate dimensiunile.
Cei aproape 40 de consultanţi oferă o expertiză de necontestat în verticale ca retail şi distribuţie, servicii, construcţii sau producţie. DinFair Value deţine certificarea SAP Partner Center of Expertise prin care se atestă nivelul de calitate al serviciilor de mentenanţă şi suport, în conformitate cu standardele SAP AG în vigoare pe plan mondial.
Pe lângă servicii de consultanţă în implementarea soluţiilor de tip ERP, CRM şi eCommerce, Fair Value îşi dezvoltă propria proprietate intelectuală pe noile tehnologii SAP, cum ar fi aplicaţii mobile, soluţii de managementul performanţei şi BI.