Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Consultant Optimizare Procese

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Avansat
* toate limbile sunt obligatorii
Adresa
Recrutez candidati dispusi sa se relocheze
Da
Posturi disponibile
1

Effective Flux este principala companie romaneasca de consultanta si instruire pentru imbunatatirea proceselor, cu peste 300 de companii - clienti din Romania si strainatate.

Ca urmare a previziunilor de crestere a activitatii, pentru completarea echipei , cautam pentru pozitia de Consultant Optimizare Procese - un pasionat al acestui domeniu, un nou membru al echipei care isi doreste sa aplice fara compromisuri cunostiintele sale in interesul imbunatatirii proceselor clientilor nostri.

Viitorul nostru coleg va avea ca sarcini principale :

  • orientarea permanenta catre client
  • livrarea instruirilor specifice domeniului: Lean, normare, ergonomie, rezolvarea problemelor
  • implementarea sistemelor de productie personalizate de tip Lean
  • optimizarea proceselor : cresterea capacitatii de productie a clientilor prin normare, propuneri de reducere a pierderilor, echilibrarea liniilor de fabricatie, cresterea eficientei proceselor , participare la implementarea produselor/proceselor noi
  • coaching echipe de imbunatatire a proceselor
  • participa la pregatirea materialelor de instruire specifice
  • participa la imbunatatirea si dezvoltarea organizatiei noastre
  • monitorizeaza proiectele in derulare

Pentru indeplinirea cu succes a acestor responsabilitati, cerintele impuse sunt ridicate :

  • experienta in managementul productiei din domeniul auto : minim 3 ani
  • experienta in domeniul normarii si imbunatatirii proceselor : minim 3 ani
  • experienta in industria componentelor auto : 5 ani
  • experienta in utilizarea si implementarea instrumentelor Lean : minim 5 ani
  • disponibilitate pentru deplasari in tara sau in strainatate
  • cunostiinte foarte bune de limba engleza (conversational)
  • atitudine constructiva , abilitati de comunicare asertiva si de dezvoltare a echipelor
  • foarte bune abilitati MSOffice (Excel, Power Point, Word)

Constituie un avantaj :

  • domiciliul in Arad sau Timisoara
  • cunoasterea PFMEA, PPAP,  REFA / MTM / MOST
  • experienta in managementul proiectelor

Oferim :

  • oportunitate de dezvoltare continua prin participarea la proiecte diverse
  • instruiri asigurate de angajator
  • o echipa de colegi specialisti orientati spre a livra excelenta fara a face rabat de la calitate
  • o slujba pe termen nedefinit
  • venituri corelate cu nivelul de cunostiinte si eficacitatea activitatii
  • asigurare medicala privata
  • bonus corelat cu calitatea si marimea contributiei la performantele companiei

Pozitia nu necesita relocare, activitatea derulandu-se la locatiile clientilor si ocazional la domiciliu.

Toate CV-urile vor fi tratate cu confidentialitate.

Aplicantii eligibili pentru interviu, vor fi anuntati in maxim doua saptamani de la trimiterea CV-ului.

  • Interviu online
  • De ce ai aplicat pentru aceasta slujba ?
  • Din perspectiva ta, care sunt top 3 cele mai importante aspecte in cresterea eficientei procesului ?
  • Care consideri ca ar fi pasi importanti in implementarea unui proces nou cu eficienta maxima ?
  • Ca urmare a unor proiecte la clienti, este posibil sa fie nevoie de deplasari frecvente. Cum vezi acest aspect ?
  • Da-mi exemple de implementare Lean in care ai fost implicat.
  • Numeste cea mai importanta informatie pentru tine care nu apare in anunt si te-ar interesa foarte mult. Multumesc.