Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov; Zărnești; Râșnov; Cristian; Ghimbav; Codlea

Se recruteaza si din

Brașov, Râșnov, Cristian, Ghimbav, Codlea, București

Candidatul potrivit pentru ocuparea acestui post va avea:

- Studii superioare de profil;

- Cunostinte foarte bune in defasurarea campaniilor de marketing online: Google Adwords, Facebook, LinkedIn…

- Experienta in planificarea, implementarea si coordonarea campaniilor de marketing online;

- Atentie la detalii, seriozitate, cooperare si automotivare, atitudine si incredere in propria persoana;

- Experienta de minim un an intr-un post similar;

- Foarte bune aptitudini de comunicare scrisa, fluenta verbala;

- Abilitati de dezvoltare planuri de marketing multi-segment, bugete, project management;

- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;

- Foarte bune cunostinte operare calculator: pachet Ms Office (Word, Excel, Outlook, Power Point);

- Experienta in desfasurarea campaniilor de PR;

Reprezinta avantaj:
- Cursuri de specializare in domeniul marketingului;
- Experienta in colaborarea cu parteneri media;

Descrierea jobului

- Dezvolta, implementeaza si imbunatateste activitatea de marketing si promovare a serviciilor societatii;

- Elaboreaza strategii de imagine pentru serviciile societatii;

- Urmareste rezultatele activitatii de marketing din punct de vedere al imaginii si pozitionarii pe piata de profil si transmite concluziile conducerii;

- Realizeaza cercetari de piata, prelucreaza datele obtinute si le transmite superiorului ierarhic pentru analiza;

- Raporteaza managementului rezultatele actiunilor de promovare;

- Emite propuneri de imbunatatire a strategiei de marketing;

- Actualizeaza in permanenta si in timp real informatiile de pe site-ul companiei;

- Aduce propuneri de imbunatatire a paginii web;

- Elaboreaza si organizeaza evenimentele de promovare a serviciilor societatii;

- Respecta regulile de identitate de brand in toate actiunile pe care le intreprinde;

- Este responsabila de conceperea machetelor pentru publicatiile/ revistele specifice din domeniu, flyere, cataloage, reclame;

- Se ocupa de producerea si distribuirea corespunzatoare si la termen a materialelor de promovare;

- Mentine legatura cu presa, este responsabila de monitorizarea aparitiilor din presa, realizeaza rapoarte specifice.

- Colaboreaza cu departamentul de vanzari referitor la promotii, vanzari, cerinte ale clientilor.

Beneficii:

- Pachet salarial motivant;

- Mediu de lucru placut;

- Posibilitatea de a lucra remote;

- Telefon de serviciu cu acces la internet;

- Laptop de serviciu;

- Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe dinamice si competitive.