Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

AMR Leasing oferă leasing auto pentru orice tip de autovehicule, noi sau second hand: autoturisme, autocare, autocamioane, autoutilitare de producție internă sau externă. Clientul alege furnizorul autovehiculului, de la orice importator sau dealer, iar apoi iși construiește cu ajutorul nostru varianta de finanțare.

Responsabilități:

Reprezintă compania în fața clienților, care doresc servicii de leasing;

Prezintă clienților condițiile de finanțare, precum și lista documentelor necesare întocmirii dosarelor de finanțare;

Răspunde de introducerea și emiterea contractelor de leasing;

Asigură dialogul clienți/dealeri/departamente operaționale ale AMR Leasing;

Informează departamentele operaționale cu privire la problemele legate de derularea contractelor de leasing și propune soluții pentru rezolvarea lor.

Cerințe:

Studii superioare;

Experiența în vânzări servicii financiare - avantaj;

Excelente abilități de comunicare și negociere;

Orientare către clienți și rezultate;

Carnet de conducere cat. B;

Cunoașterea limbii engleze – nivel mediu;

Cunoașterea pachetului MS Office.

Beneficii:

Salariu motivant;

Îndrumare și posibilități de avansare în carieră;

Echipă tânără și deschisă.