Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

2A Șoseaua Păcurari, Iași

PENCRAFT este o companie cu capital privat care oferă servicii integrate de consultanţă strategică şi project management la nivel naţional. Prezenţa noastră de 10 ani pe piaţa de consultanţă în managementul proiectelor din România s-a concretizat în elaborarea şi implementarea cu succes a numeroase proiecte de anvergură, finanţate din fonduri europene nerambursabile, în valoare totală de peste 200 milioane de euro.

Unul dintre principalele noastre obiective se referă la dezvoltarea și construirea unei echipe de oameni talentati si pasionati de consultanta, perfect armonizata cu misiunea, obiectivele si strategia firmei, prin sprijinirea inițiativelor, promovarea entuziasmului, dezvoltarea talentelor si recompensarea rezultatelor.

PENCRAFT caută Consultant in management de proiect pentru biroul de consultanta din Iasi.

Daca esti o persoana entuziasta, organizata, axata pe dezvoltare profesionala si personala continua, pui pasiune in ceea ce faci si te simti excelent intr-un mediu de lucru profesionist, te invitam sa te alaturi echipei noastre!

Ca şi Consultant în management de proiect vei avea următoarele responsabilităţi:

Managementul şi implementarea misiunilor de consultanţă alocate, în acord cu procedurile şi standardele interne ale firmei;
Consultanţă şi suport in stabilirea ideii şi conceptului de proiect;
Elaborarea documentaţiilor de finantare în acord cu tema de proiect, documentele instituţiilor finanţatoare şi procedurile interne ale firmei;
Consultanta si suport în implementarea proiectelor: (asistenţă derulare proceduri de achizitii publice, realizare raportari tehnice si financiare, cereri de rambursare, etc.);
Actualizarea informaţiilor şi îmbunătăţirea continuă a cunoştinţelor in domeniul managementului de proiect;
Documentarea permanenta in legatura cu programele de finantare si conditiile de accesare a fondurilor nerambursabile;
Iniţierea, construirea şi menţinerea de relaţii de business cu partenerii firmei în acord cu codul etic de conduită profesională FEACO/ICMCI/AMCOR.

Cerinţe:

Studii superioare (economice cu specializarea contabilitate sau management constituie un avantaj);
Experienţă de minim 1 an într-o poziţie similară;
Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
Cunostinte avansate de operare PC (Word, Excel, Power Point, etc.);
Permis de conducere categoria B – constituie un avantaj;
Bune abilitati de comunicare si relationare;
Capacitatea de a lucra in echipa;
Excelente abilităţi de analiză şi sinteză a datelor şi informaţiiilor;
Capacitate de a identifica soluţii şi de a lua decizii;
Abilitatea de a gestiona multiple proiecte/activităţi simultan;
Atitudine profesionista in abordarea provocarilor;
Creativitate şi flexibilitate în abordarea activităţilor;
Orientare spre calitate şi atentie la detalii;
Experienta de lucru cu termene limita si buna capacitate de a gestiona stresul;
Posibilitate de adaptare la program prelungit.

Oferta (bonusuri, beneficii):
Posibilitatea de a lucra cu o echipa profesionista, tanara si dinamica.
Instruire si formare profesionala atât în cadrul firmei, cât şi prin cursuri acreditate.
Posibilitate de avansare in cariera.
Pachet salarial motivant, în funcţie de experienţă şi performanţe;
Posibilitate de a avea masina de serviciu.

 Confidentialitatea aplicarii este asigurata.