Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Nivel cariera: începător/mediu
Limbi vorbite: româna, engleză
Date de contact: telefon:, email :
Esti o persoana creativă, implicată, cu spirit de echipă și atentă la detalii? Vino în echipa noastră!

Cerințe
- studii superioare universitare de lungă durată absolvite cu diplomă de licenţă;
- cunoștințe privind programele de finanțare europene, dezvoltare rurală, programul operațional regional;
- cunoştinţe de operare PC: Word, Excel, PPT;
- utilizarea noilor tehnologii pentru documentare, comunicare şi elaborare de materiale specifice proiectului;
- Interesat să studieze și să inițieze soluții și produse noi;
- Bune abilități de comunicare, creativ, perspicace, conștiincios;
- Permis de conducere categ, B;

Responsabilități:
- elaborarea Strategiei Anuale a achizițiilor publice, în cadrul căreia se elaborează și programul anual al achizițiilor publice;
- realizarea achizițiilor directe conform legislației în vigoare;
- elaborarea strategiei de contractare;
- elaborarea fișei de date a achiziției, proiectului de contract, formularelor și modelelor de documente, completarea și generarea DUAE;
- transmiterea documentației de atribuire în SICAP;
- remedierea unor eventuale recomandări, formulate de experții ANAP, în vederea validarii documentației de atribuire;
- formularea răspunsurilor cu privire la eventuale solicitări de clarificări referitoare la documentația de atribuire cu excepția părții tehnice;
- definirea și publicarea anunțului de participare simplificat;
- formularea punctelor de vedere cu privire la eventuale contestații depuse la documentația de atribuire pe partea de calificare;
- evaluarea documentelor de calificare
- recomandări cu privire la eventuale solicitări de clarificări necesare pentru evaluarea ofertelor;
- recomandări cu privire la admisibilitatea ofertelor;
- intocmirea documentelor necesare pe parcursul evalulării, inclusiv a raportului procedurii;
- formularea punctelor de vedere cu privire la eventuale contestații depuse asupra rezultatului procedurii;
- După caz postul implică deplasări în teren în mediul rural ;

Alte informatii
- Salariu motivant;
- Mediu de lucru profesionist;
- Prima anuala in functie de performante;
- Formare profesionala la locul de muncă ;