Adresa/ adresele jobului

Brașov

Se recruteaza si din

Săcele, Sfântu Gheorghe, Codlea

1. Candidatul ideal:

- Cunostințe PC (Word, Excel, Power Point);
- Atentie la detalii, rigurozitate;
- Abilitati de comunicare eficienta, organizare si planificare;
- Abilităţi conceptuale în realizarea de materiale scrise;
- Orientare spre rezultate şi flexibilitate.

Poate constitui un avantaj :
- Experienta elaborare planuri afaceri, studii de fezabilitate;
- Experienta generala in domeniul fondurilor nerambursabile, scrierea si implementarea proiectelor de finantare;
- Expertiza in achizitii publice sau achizitii beneficiari privati.

2. Descrierea jobului:

Responsabilitati:
- Analiza programelor de finantare nerambursabila si identificarea solutiilor impreuna cu potentialii beneficiari;
- Evaluarea eligibilitatii beneficiarilor si a proiectelor;
- Elaborarea documentatiilor care compun dosarul cererii de finantare: planul de afaceri, studiul de marketing, cererea de finantare, anexe, declaratii etc;
- Verificarea conformitatii documentelor transmise de catre beneficiari si consilierea acestora la obtinerea/realizarea/semnarea documentelor;
- Intocmirea si realizarea corespondentei cu clientii si institutiile finantatoare;
- Intocmirea documentatiilor specifice implementarii proiectelor: dosare de achizitie, dosare de plata, rapoarte, notificari, acte aditionale etc;
- Organizarea procedurilor de achizitii si consilierea beneficiarilor in realizarea acestora;
- Monitorizarea activitatilor in vederea implementarii proiectelor conform graficelor;
- Gestionarea relatiilor cu clientii si cu institutiile finantatoare.

Beneficii oferite:
- Pachet financiar atractiv;
- Formare profesionala continua;
- Lucrul intr-un mediu competitiv;

3. Descrierea companiei

SC. BRATCO CONS SRL ofera servicii complete de consultanţã pentru obţinerea de fonduri nerambursabile. Suntem o echipã tânãrã şi dinamicã specializatã în elaborarea de proiecte de investiţii, studii economice şi financiare, planuri de afaceri şi studii de fezabilitate.