Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/adresele jobului

Descriere / Responsabilități:
- Management de proiect;
- Consultanţă privind încadrarea unui proiect pe o anumită măsură de finanţare;
- Consultanţă în întocmirea bugetului proiectului;
- Elaborarea cererilor de finanţare, a planurilor de afaceri sau a studiilor de piaţă (şi a oricărui alt document necesar);
- Capacitatea de a lua decizii privind optimizarea punctajului;
- Întocmirea, verificarea si evaluarea conformităţii documentaţiilor tehnico-economice, în conformitate cu Ghidul Solicitantului specific programului de finanţare
- Realizarea modelelor (conform cerinţelor specifice ale programelor de finanţare) de previziuni financiare (previzionare venituri şi cheltuieli, bilanţ şi cont de profit şi pierdere, prognoza fluxului de numerar, calculul indicatorilor financiari, calculul şi interpretarea ratelor de rentabilitate, analiza comparativă a scenariilor, verificarea sustenabilităţii financiare a proiectelor)-reprezintă un avantaj însă nu este o condiţie obligatorie;

Cerințe:
• Absolvent de master în domeniul economic;
• Experiență de minim 1 an în domeniul financiar;
• Nivel avansat utilizare MS Office (în special MS Excel);
• Ușurință în comunicarea scrisă și verbală;
• Disponibilitate deplasări;
• Capacitate de adaptare la un program de muncă prelungit, capacitatea de a trece rapid la activităţi diferite, rezistenţă la stress, la oboseală si la termene scurte specifice domeniului;â

• Persoană cooperantă, flexibilă, automotivantă, răbdătoare;
• Permis de conducere categoria B constituie un avantaj;
• Limba engleză la nivel mediu sau avansat constituie un avantaj;

Beneficii:
• Posibilitatea de a lucra într-o echipa tânără, dinamică şi competitivă;
• Posibilitatea de a lucra într-un domeniu de activitate atractiv și de perspectivă;
• Oportunităţi de dezvoltare profesională în cadrul firmei;
• Pachet salarial fix.

Atenție:
• Nu căutăm colaborări, postul necesită contract full time;