Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

DOBRINESCU DOBREV SCA caută un nou membru al echipei de drept fiscal.

Poziția: Senior tax consultant

Cerinţe:

  • diplomă universitară (Ştiinţe Economice și/sau Drept);
  • bun cunoscător al legislaţiei fiscale;
  • minimum 4 ani experienţă în domeniul consultanţei fiscale, în companii de profil;
  • fluent în Engleză;
  • foarte bune abilităţi de comunicare;
  • spirit de echipă:motivat pentru performanţă profesională.

Responsabilităţi:

  • consultanță și implementare a operațiunilor de reorganizare (divizări, fuziuni etc);
  • redactarea de opinii fiscale cu privirea la toate taxele și impozitele;revizuiri fiscale;
  • asistenţă în cadrul inspecţiilor fiscale;
  • asistenţă în procedurile administrative (eşalonări la plată, restituiri de impozite şi taxe, compensări etc);
  • redactare contestații fiscale.

Aşteptăm CV-urile voastre până la data de 20 septembrie 2017.