Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

300 - 400 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Descrierea jobului

Consultantul de produse dermato-cosmetice va avea urmatoarele responsabilitati:

- va promova brandurile pentru care lucreaza in cadrul farmaciilor partenere: Farmaciile Tei;
- va indeplini obiectivele lunare stabilite;
- va prezenta si recomanda produsele companiei, in functie de nevoile clientilor si de prioritatile stabilite lunar de catre companie;
- va efectua sedintele de dermo-analiza, in urma rezultatelor obtinute va consilia clientii finali privind diversele caracteristicii ale pielii si va recomanda gama adecvata de produse;
- va monitoriza in permanenta produsele competitioare;
- va intretine in bune conditii echipamentele de lucru utilizate;
- va verifica periodic produsele dermato-cosmetice existente in gestiune (calitate, aspect exterior, valabilitate etc.);
- va participa obligatoriu la cursurile de instruire si la evaluarile periodice organizate de catre companie

Cerinte:

Pentru a face parte din echipa noastra, un consultant de produse dermato-cosmetice trebuie sa raspunda urmatoarelor cerinte obligatorii:
- experienta in vanzari/consultanta/beauty/farmacii;
- foarte bune abilitati de comunicare;
- disponibilitate pentru program de lucru full-time: 5 zile/saptamana, 8 ore/zi (inclusiv in weekend); se lucreaza in intervalul orar 12:00 - 20:00 in timpul saptamanii si 10:00 - 18:00 in weekend
- carisma;
- cunostinte minime PC (Word, Excel);
- minim studii liceale;
- cursurile de cosmetica sau experienta anterioara intr-o pozitie similara pot fi considerate un avantaj, dar nu sunt obligatorii;
- cunoasterea unei limbi straine constituie un avantaj (engleza/franceza);

Pe langa aceste cerinte minime, constituie de asemenea avantaje:

- o minima cunoastre a tehnicilor de vanzare;
- pasiune pentru produsele cosmetice si dermato-cosmetice;
- informarea constanta cu privire la noile tendinte in domeniu;

Pachet salarial:

- Salariu atractiv si bonus din vânzări
- Bonuri de masa
- Asigurare medicala privata Medlife
- Training de specialitate
- Contract de muncă
- 25 zile concediu anual

Asteptam CV-urile persoanelor interesate!