Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Buzău

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

UPC Business este unul dintre cei mai mari furnizori de comunicaţii pentru afaceri din România

Daca esti pasionat de domeniul vanzarilor si doresti sa faci parte dintr-o echipa dinamica, asteptam sa te cunoastem. Aplica la un job de Consultant Business în cadrul companiei noastre.

Candidatul ideal:

  • Foarte bune abilitati de interactiune si comunicare, negociere si dezvoltare a relatiilor profesionale;
  • Rezolvarea problemelor;
  • Planificarea activitatii;
  • Integritate si incredere.
  • Permis de conducere: categoria B;
  • Orientare catre client si catre atingerea rezultatelor
  • Minim studii medii;
  • Experienta anterioara in vanzarea de servicii de telecomunicatii reprezinta un avantaj;
  • Cunoasterea limbii engleze – cel putin la nivel mediu;
  • Cunoasterea limbii maghiare – cel putin la nivel mediu;
  • Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, PowerPoint

Responsabilitati:

  • Identificarea si contactarea clientilor business, in vederea promovarii si vanzarii solutiilor de telecomunicatii specifice UPC Business
  • Sustinerea vizitelor la client in vederea identificarii nevoilor si oportunitatilor de vanzare;
  • Initierea, dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii business;
  • Monitorizarea evolutiei pietei de telecomunicatii, in zona de responsabilitate, precum si a actiunilor competitiei si asigurarea pozitionarii eficiente a ofertei UPC in demersurile de vanzare.
  • Colaborarea cu departamentele responsabile in vederea implementarii si activarii contractelor semnate, in acord cu cerintele si standardele agreate cu clientii;

Beneficii:

  • Training-uri de vanzari si training-uri de dezvoltare a performantelor profesionale
  • Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala
  • Abonamente preferentiale la sali de sport si servicii de telecomunicatii
  • Pachet salarial motivant