Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Responsabilitati:

  • Identificarea si contactarea clientilor business, in vederea desfasurarii proiectelor de vanzare a solutiilor de telecomunicatii specifice UPC Business;
  • Sustinerea vizitelor la client in vederea identificarii nevoilor si oportunitatilor de vanzare;
  • Negocierea si semnarea contractelor de vanzare cu clientii business;
  • Colaborarea cu departamentele responsabile in vederea implementarii si activarii contractelor semnate, in acord cu cerintele si standardele agreate cu clientii;
  • Initierea, dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii business;
  • Realizarea rapoartelor de activitate in ceea ce priveste discutiile initiate si evolutia lor, contractele semnate si activate si proiectele aflate in desfasurare;
  • Monitorizarea evolutiei pietei de telecomunicatii, in zona de responsabilitate, precum si a actiunilor competitiei si asigurarea pozitionarii eficiente a ofertei UPC in demersurile de vanzare.

Cerinte:

  • Experienta relevanta de minim 1-2 ani in vanzari directe (servicii de telecomunicatii, IT&C, banking, pharma) catre clienti business (persoane juridice);
  • Experienta anterioara in vanzarea de servicii de telecomunicatii reprezinta un avantaj;
  • Cunoasterea limbii engleze – cel putin la nivel mediu;
  • Cunostinte tehnice privind mediile de comunicatii – cablu, fibra optica, wireless;
  • Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul: E-mail, CRM, Word, Excel, PowerPoint;
  • Permis de conducere: categoria B;
  • Orientare catre client;
  • Orientare catre atingerea rezultatelor;
  • Foarte bune abilitati de interactiune si dezvoltare a relatiilor profesionale;

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant si comisioane in functie de performanta.
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala.
  • Servicii medicale competitive.
  • Plan de asigurari.
  • Abonamente preferentiale pentru serviciile UPC.
  • Discount-uri si reduceri pentru sali de sport si alti furnizori de produse si servicii.