Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Despre Integrisoft Solutions
Suntem o companie care oferă soluții software performante pentru administrația publică locală. Suntem o echipă pentru care inovația, entuziasmul, pasiunea pentru ceea ce facem și orientarea spre rezultate sunt valorile pe care le punem în fiecare proiect.
Te invităm în echipa noastră, unde activitatea din cadrul echipei de implementare este întotdeauna o provocare placuta!

Responsabilitati:

Realizarea de scheme/structuri de baze de date, tabele, proceduri, utilitare, rapoarte

Importuri de date din diverse formate/structuri.

Crearea de script-uri pentru automatizarea task-urilor.

Proiectarea si documentarea arhitecturii bazelor de date; modelarea datelor.

Analizarea, consolidarea si optimizarea bazelor de date pentru eficienta maxima.

Realizare/ urmarire back-up, restore, clustering, mirroring, replication si failover pentru bazele de date.

Restaurarea si recuperarea bazelor de date corupte.

Analiza cerintelor de capacitate si a performantei sistemelor.

Implementarea politicilor de securitate pentru sisteme, utilizatori si date.

 Cerinte:

Absolvent de studii superioare în domeniul ingineriei informatice (Automatizari si calculatoare, Informatica, Tehnologia informatiei).

Minim 3 ani experieta in lucrul cu baze de date.

Cunostinte de administrare baze de date (MS SQL Server, Oracle, MS Access, MySQL) şi limbaje de interogare (T-SQL, PL/SQL).

Experienta in importuri/migrari de date reprezinta un avantaj.

Certificarea in programare sau administrare baze de date reprezinta un avantaj.

Cunostinte medii de programarea calculatoarelor / dezvoltarea de aplicatii software care includ baze de date.

Cunostinte de baza despre: Reporting Services, Analysis Services, OLAP, arhitecturi software/hardware pt maximizarea performantelor.

Constituie un avantaj experiența în domeniul impozite și taxe locale.

 Capacitate de atentie la detalii si respectare a deadline-urilor, cu focus pentru un rezultat complet, corect si de calitate la  momentul potrivit.

Seriozitate si implicare in activitate.

Capacitate de a controla singur taskuri complexe.

Abilitati de lucru in echipa.

Gandire analitica si bune abiliati de sinteza a informatiilor.

Bune abilitati de planificare si organizare a timpului/taskurilor.

Limba engleza la un nivel bun.

  • Interviu online
  • Care este nivelul salarial dorit pentru aceasta pozitie?