Consultant, analist ERP

Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

130 Strada Lungă, Brașov

Descriere post, responsabilități:
- Înțelegerea și prelucrarea cerințelor clientului pentru transpunerea lor în soluții optime și eficiente, în rezonanta cu modul de funcționare al aplicației de baza.
- Medierea comunicării intre client și echipa de dezvoltare pentru a oferi suport în înțelegerea și clarificarea cerințelor software.
- Crearea documentelor necesare pe parcursul proiectului: manual, specificații de tip “how-to”, ghid de instalare.
- Susținerea de prezentări ale funcționalităților dezvoltate sau ale funcționalităților de baza.
- Implicare în toate activitățile pe durata a proiectului (analiza, estimare, planificare, development, testare, documentație, livrare).

Cerințe:
Aspirantul trebuie sa cunoască fluxurile de operații care se desfășoară într-o companie cu profil Vânzări-Achiziții sau Vânzări-Achiziții-Producție, Vânzări-Achiziții-Reparații.
Cunoștințe avansate în utilizare PC.
Bune abilitați de comunicare.
Capacitate de analiză și sinteză, fire responsabilă și proactivă.
Capacitate și dorința pentru asimilarea rapidă de cunoștințe noi.
Bune abilități de organizare, de respectare a termenelor limită.
Cunoștințe de limba engleza la nivel mediu.

Constituie avantaje:
Experiență în domeniul testării serviciilor software sau în utilizarea sistemelor de tip ERP.
Cunoștințe minime programare.
Cunoștințe utilizare sistem de operare Linux.

Beneficii:
Program de lucru flexibil. Stabilitatea unei companii în continuă expansiune. Un mediu de lucru dinamic şi competitiv, bazat pe colegialitate. Salariu atractiv.