Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

  • Analizarea, perfectarea, redactarea si vizarea actelor juridice, contractelor, acordurilor si corespondentei juridice (acte aditionale, adrese, somatii de plata, proceduri, cereri de chemare in judecata, contestatii, etc);
  • Redactarea de contestatii, plangeri si clarificari in conformitate cu OUG privind achizitiile publice;
  • Reprezentarea intereselor societatii in fata autoritatilor sau in fata altor organe administrative sau private (ex: ORDA, OSIM);
  • Reprezentarea juridica a companiei (pe baza de mandate – imputernicire, delegatie de serviciu) in instanta si in fata instantelor de arbitraj;
  • Intocmirea de documentatii pentru obtinerea de avize, autorizatii si certificate necesare activitatii companiei si desfasurarii raporturilor contractuale ale acesteia;
  • Redactarea si inregistrarea la Oficiul Registrului Comertului a inscrierilor de mentiuni care privesc modificarea organizationala a companiei (acte constitutive, hotarari AGA, decizii, etc);
  • Urmarirea noutatilor si actualizarilor legislatiei si informarea asupra impactului creat catre departamentele direct vizate din companie;

Cerinte:

  • Studii superioare de specialitate
  • Experienta de min. 5 ani intr-o pozitie similara
  • Solide cunostinte in legislatia privind achizitiile publice, drepturile de autor, proprietatea intelectuala;
  • O buna cunoastere si experienta in aplicarea legislatiei comerciale, de munca, precum si a  legislatiei fiscale;
  • Excelente abilitati de comunicare, putere de concentrare si capacitate de sinteza;
  • Bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, Outlook)
  • Cunostinte avansate de limba engleza (scris si vorbit);
  • Foarte bune abilitati de organizare;
  • Excelente abilitati de coordonare si prioritizare a task-urilor