Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Suceava

Se recruteaza si din

Suceava

Darex Auto recruteaza pentru extinderea serviciilor oferite din Suceava : Consilier Vanzari Vehicule Noi

Candidatul ideal are :
- abilitati dezvoltate de comunicare interpersonala
- abilitatea de a planifica si atinge obiectivele pe termen mediu si lung
- spirit de echipa si aptitudini organizatorice
- orientare catre client
- dorinta de dezvoltare a calitatilor personale in mediul profesional
- minima experienta in vanzari
- permis auto
- studii superioare finalizate sau in curs de finalizare

Beneficii :
- sustinerea in dezvoltarea profesionala prin participarea la cursuri si formari interne sau organizate la nivel national
- oportunitatea de a lucra in cadrul unei echipe de profesionisti in cea mai mare retea auto
- alaturi de un salar atractiv oferim Bonuri de Masa, Asigurari Medicale Private, facilitatea accesului la diverse servicii de interes personal,etc.

Responsabilitati:
- identificarea nevoilor, motivatiilor si dificultatilor clientilor (tip vehicul, criterii socio-profesionale, nevoi de creditare, preluare vehicul rulat,etc.) si oferirea unor solutii viabile
- construirea unei relatii durabile de incredere prin comunicare deschisa si interactiva cu clientii
- atingerea obiectivelor de vanzari si respectarea procedurilor si a standardelor de calitate

DAREX AUTO - lider pe piata in vanzari de vehicule noi (cota de piata de 57% in 2016 conform datelor APIA) si in oferirea serviciilor auto de calitate in judetul Suceava, este o societate in plina dezvoltare care pune in centrul atentiei sale clientul si imbunatatirea continua a serviciilor oferite acestuia.
DAREX AUTO este reprezentanta la nivel local a marcilor Dacia, Renault si Nissan care sunt la randul lor membre ale liderului mondial in vanzarile de autoturisme declarat in Grupul Renaul-Nissan.