Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 800 €

Consilier vânzări RAQUETTE Flagship Store

RAQUETTE este in cautare de Consilieri vânzări (full-time/ part-time).
Dacă ești pasionată de fashion, ai experiență în vânzări și vrei să faci parte dintr-o echipă tânără, atunci RAQUETTE este locul potrivit pentru

Candidatul ideal

  • Abilități de comunicare si relaționare excelente
  • Capacitatea de lucru în echipă
  • Persoană deschisă, pozitivă, orientată către nevoile clienților
  • Studii medii/superioare
  • Persoană organizată, meticuloasă, atentă la detalii
  • Cunoștințe de operare PC si casa de marcat
  • Atenție la detalii si seriozitate

Descrierea postului

  • Asigură asistența și consilierea clienților
  • Identifică nevoile clienților
  • Promovează și vinde produsele, într-un mod profesionist
  • Cunoaște produsele si colecțiile brandului
  • Este întotdeauna informat cu privire la tendințele în moda
  • Menține un mediu de lucru curat si profesionist în magazin
  • Implementează activitațile promoționale in magazin
  • Realizează recepția produselor
  • Rezolvă sesizările clienților
  • Activitati specifice casei de marcat. (completează documente fiscale: raport de gestiune, registrul de casă, facturi, etc )

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant, conform experienței de lucru
  • Salariu fix + comision din vânzări
  • Beneficii la achiziționarea produselor RAQUETTE
  • Mediu de lucru dinamic, modern si prietenos
  • Posibilitatea de dezvoltare profesională alături de o echipă tânără si dinamică