Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Director Regional Vanzari

Pet Product este o companie care activeaza in domeniul comertului, avand o cifra de afaceri anuala de peste 15 milioane eur. Compania are atat componenta de retail, cu peste 70 de magazine Animax in toata tara, cat si distributie in marile lanturi de hypermarketuri cu hrana si accesorii pentru animale de companie, regasindu-ne printre liderii de piata in acest domeniu.

Urmare a ascensiunii continue a companiei, suntem in cautare de Director Regional Vanzari.

Responsabilitati:

  • Coordonarea magazinelor din zona alocata
  • Managementul echipei de vanzari pentru magazinele aflate in subordine
  • Recrutarea, pregatirea, evaluarea si dezvoltarea  personalului din subordine
  • Urmarirea indeplinirii obiectivelor de vanzari: target si indicatori
  • Realizarea de sesiuni de training cu personalul din subordine (tehnici de vanzare, mercantizare)
  • Participarea la inventare anuale si realizarea de inventare inopinate la vizitele periodice effectuate in magazine
  • Inainteaza catre conducerea societatii propuneri si solutii in vederea eficientizarii activitatii si cresterii profitabilitatii locatiilor din subordine

Cerinte:

  • Studii superioare
  • Cunostinte operare PC
  • Permis auto categoria B
  • Limba engleza la nivel mediu
  • Cunostinte de management si tehnici de negociere
  • Rezistenta la efort si stres
  • Capacitate de a evalua si de a lua decizii
  • Aptitudini de comunicare si de invatare
  • Initiativa, spirit practic, orientat catre obtinerea de rezultate
  • Disponibilitate pentru un program de lucru inegal
  • Disponibilitate pentru deplasari periodice

Beneficii:

  • Salariu fix + bonus
  • Masina
  • Laptop
  • Telefon
  • Program de lucru flexibil
  • Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala intr-o firma in continua crestere